Zpravodajství

Přesvědčte se v městské galerii o tom, že Přerov je krásný

28.6.2017 11:49

Nová výstava přerovského fotografa Pavla Ondrůje v městské galerii zachycuje známá i méně frekventovaná zákoutí Přerova a jeho přilehlého okolí. Čtyři desítky fotografií doplňují dekorativní drátované předměty od Lenky Krumpholcové. Obě výstavy jsou prodejní a budou k vidění až do konce července.

Foto: Pavel Ondrůj
Foto: Pavel Ondrůj
Na čtyři desítky fotografií Přerova a jeho okolí jsou k vidění od čtvrtka v Galerii města Přerova.
Návštěvníci tak mají možnost zhlédnout známé pohledy na město, ale také méně známá zákoutí,
která jim dají podnět k zamyšlení, o kterou část Přerova se jedná. Kromě typicky městských fotografií jsou k vidění také snímky z okolí, jako pohledy z Čekyňského kopce, vinice nad Žernavou a další. „Fotografie zachycují zhruba pětiletý časový úsek v různých ročních obdobích. Tím, že fotky vznikaly během několika let, jsou tam k vidění i zákoutí, která se dnes v takové podobě již v Přerově nenajdou. Ale to nechám na návštěvnících, jak pozorné mají oko“, říká s úsměvem autor výstavy Pavel Ondrůj.

Souborný cyklus zahrnuje různé pohledy na Přerov, nejen umělecké, ale také dokumentární. V zadní části galerie je k vidění sekce věnovaná hudebnímu životu v Přerově, což patří k autorovým velkým koníčkům. Samotné výstavě předcházelo publikování různých snímků na autorově facebookovém profilu. „Nelíbil se mi ten negativní pohled na město od spousty lidí, a proto jsem se rozhodl jim ukázat, že Přerov je krásný“, říká autor, který v tu dobu ani nevěděl, že jednou se podle názvu alba na Facebooku bude jmenovat jeho výstava. „Postupem času se album stalo velmi populárním a zaznamenal jsem spoustu pozitivních ohlasů. Navíc se mi za tu dobu nashromáždila značná část fotek a říkal jsem si, že je škoda, aby je viděli jen lidé, kteří mají Facebook. Z toho důvodu jsem se rozhodl některé fotografie vystavit v městské galerii“, vysvětluje Pavel Ondrůj.

Nejedná se přitom o první Ondrůjovu výstavu v Galerii města Přerova. V loňském roce si během
července prohlédly téměř dva tisíce návštěvníků jeho časosběrný dokument Čas na kolejích.
Doprovodná expozice ve vitrínách prezentuje ukázky užitných a dekorativních drátovaných předmětů z výtvarné dílny Lenky Krumpholcové. Autorka se drátenictví věnuje už šest let a své výrobky nabízí nejčastěji na vánočních trzích a jarmarcích. Obě výstavy jsou prodejní a budou k vidění až do 30. července.

Sdílet
Reklama
U Medvídka - restaurace, bar

- od pondělí do pátku výběr minimálně z 15 jídel na menu za skvělé ceny - točíme ZUBR 11°, OSEČAN 12° - na objednávku (salámové, sýrové a zabíjačkové mísy, vepřové a kuřecí rolády, obložené chlebíčky)...

Leader Fox LOTUS lady elektrokolo 2017 černá

Městské elektrokolo Leader Fox LOTUS s hliníkovým rámem, elegantním designem, odpruženou vidlicí a 26" koly.

Cena: 21 900 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace