Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vystavujete se rádi slunečním paprskům? Přijďte zkontrolovat, zda tím netrpíte

12.5.2013 5:29

V pondělí 13. května se přerovská nemocnice připojí k podpoře Evropského dne melanomu. Od 7:30 do 12:30 budou přerovští dermatologové zdarma a bez nutnosti předchozího objednání vyšetřovat znaménka všem zájemcům, kteří dorazí do kožní ambulance. Sluníčko totiž opět začíná vystrkovat své paprsky a lidé se nezodpovědně nechávají lapit do jeho sítí, ve vidině bronzové barvy. Přitom jen za posledních třicet let vzrostl počet lidí s rakovinou kůže v České republice počet nemocných více než čtyřikrát.

"Evropský den melanomu se koná každoročně a jeho hlavní náplní je nabídnout pacientům vyšetření pigmentových znamének, a tak zvýšit pravděpodobnost včasného záchytu případných nádorových onemocnění," vysvětluje kožní lékař přerovské nemocnice Pavel Zíma s tím, že čím dříve lékař nádor objeví, tím větší je pravděpodobnost uzdravení. Proto je velmi důležité sledovat svá znaménka pravidelně a jednou ročně si je nechat vyšetřit u odborného lékaře. K tomu lze využít třeba právě zítřejšího dne.

Když totiž lékař zachytí nemoc zavčasu, může pacientovi mnohdy i zachránit život. Přestože v celém světě funguje velmi kvalitní osvěta, počet lidí s tímto onemocněním stále roste. Na vině je především změna životního stylu, kdy Češi jezdí mnohem více na dovolenou za sluncem a přes zimu chodí do solárií. "Mnoho lidí dnes považuje opálenou kůži za symbol atraktivity, nicméně opak je pravdou. Nerozumně a hodně opálená kůže je známkou poškození ultrafialovým zářením. Požadovaná snědá barva vzniká jako obranná reakce kůže s cílem zmenšit toto poškození," dodává Zíma. Melanom kůže se vyvíjí relativně pomalu, od prvních příznaků trvá dva až tři roky, než se vytvoří metastázy i v jiných částech těla. S pokročilejším onemocněním však klesá šance na uzdravení.

Melanom se může vyskytnout na jakékoliv části těla, nejčastěji se však nachází na plochách, které jsou vystaveny slunečnímu záření. "Každý by se měl chránit před sluncem, především pak lidé s citlivějším fototypem pokožky. Bohužel se ale mnoho osob nechrání vůbec, nebo špatně. Když už si jdou koupit ochranný krém, nevědí, podle čeho vybírat, neorientují se v klasifikaci ochranných faktorů, neodhadnou dobu za kterou je nutné krém nanést znovu," podotýká lékař s tím, že všechny tyto informace lidé získají právě při příležitosti Evropského dne melanomu, který dodává, že za posledních třicet let stoupl v České republice počet melanomů více než čtyřikrát.

pnar

Sdílet
Reklama
Relaxační centrum ADAM

AKČNÍ NABÍDKA

Naše Relaxační centrum ADAM pořádá ještě v měsíci říjnu následující zdravotní přednášky pro všechny zájemce o nové informace ke zdraví:

IMUNITA a poruchy imunity, stres, bolesti kloubů (spojeno s měřením obsahu kyslíku v krvi)
- 24.10. v 17 hodin v prostorách centra

PÉČE O NOHY. Nohy nás nosí celý život a mnoho nemocí přichází od nohou (spojeno s řadou praktických rad, co udělat pro zdraví nejen svých nohou)
-25.10. v 16 hodin v prostorách centra

HUBNUTÍ bez stresu a bez jojo efektu (spojeno s měřením množství vody v těle)
- 31.10. v 17 hodin v prostorách centra

Vstup je zdarma, zájemci nahlaste se předem na telefonní číslo 603 52 92 36, kapacita je omezená.
Těšíme se na vás.
Relaxaní centrum ADAM, Dluhonská 41, Přerov
Tel.: 720 494 155, www.adam-pr.cz

P:S.: Současně pořádáme v týdnu od 23. do 27.10. akci - 50-ti procentní sleva na zakoupení 10-ti vstupů do solné jeskyně. Využijte této nabídky, ušetříte 500,-Kč. Tak neváhejte.

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace