Přerov

prerov.nejlepsi-adresa.cz - hlavní stránka
Dnes je středa 4. března 2015, svátek má Stela, aktuální teplota: 5.1 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vystavujete se rádi slunečním paprskům? Přijďte zkontrolovat, zda tím netrpíte

12.5.2013 5:29

V pondělí 13. května se přerovská nemocnice připojí k podpoře Evropského dne melanomu. Od 7:30 do 12:30 budou přerovští dermatologové zdarma a bez nutnosti předchozího objednání vyšetřovat znaménka všem zájemcům, kteří dorazí do kožní ambulance. Sluníčko totiž opět začíná vystrkovat své paprsky a lidé se nezodpovědně nechávají lapit do jeho sítí, ve vidině bronzové barvy. Přitom jen za posledních třicet let vzrostl počet lidí s rakovinou kůže v České republice počet nemocných více než čtyřikrát.

"Evropský den melanomu se koná každoročně a jeho hlavní náplní je nabídnout pacientům vyšetření pigmentových znamének, a tak zvýšit pravděpodobnost včasného záchytu případných nádorových onemocnění," vysvětluje kožní lékař přerovské nemocnice Pavel Zíma s tím, že čím dříve lékař nádor objeví, tím větší je pravděpodobnost uzdravení. Proto je velmi důležité sledovat svá znaménka pravidelně a jednou ročně si je nechat vyšetřit u odborného lékaře. K tomu lze využít třeba právě zítřejšího dne.

Když totiž lékař zachytí nemoc zavčasu, může pacientovi mnohdy i zachránit život. Přestože v celém světě funguje velmi kvalitní osvěta, počet lidí s tímto onemocněním stále roste. Na vině je především změna životního stylu, kdy Češi jezdí mnohem více na dovolenou za sluncem a přes zimu chodí do solárií. "Mnoho lidí dnes považuje opálenou kůži za symbol atraktivity, nicméně opak je pravdou. Nerozumně a hodně opálená kůže je známkou poškození ultrafialovým zářením. Požadovaná snědá barva vzniká jako obranná reakce kůže s cílem zmenšit toto poškození," dodává Zíma. Melanom kůže se vyvíjí relativně pomalu, od prvních příznaků trvá dva až tři roky, než se vytvoří metastázy i v jiných částech těla. S pokročilejším onemocněním však klesá šance na uzdravení.

Melanom se může vyskytnout na jakékoliv části těla, nejčastěji se však nachází na plochách, které jsou vystaveny slunečnímu záření. "Každý by se měl chránit před sluncem, především pak lidé s citlivějším fototypem pokožky. Bohužel se ale mnoho osob nechrání vůbec, nebo špatně. Když už si jdou koupit ochranný krém, nevědí, podle čeho vybírat, neorientují se v klasifikaci ochranných faktorů, neodhadnou dobu za kterou je nutné krém nanést znovu," podotýká lékař s tím, že všechny tyto informace lidé získají právě při příležitosti Evropského dne melanomu, který dodává, že za posledních třicet let stoupl v České republice počet melanomů více než čtyřikrát.

pnar

Sdílet
Reklama
AUTO KӦRNER

AKČNÍ NABÍDKA

AKCE : VÝMĚNA VÝFUKů - PRÁCE ZDARMA
platí do 18.3.2015

! ! J I Ž . N E M U S Í T E . D O . O L O M O U C E ! ! !
Rozšířili jsme nabídku o produkty firmy AUTOKELLY ! ! U nás nakoupíte Vámi vybrané zboží z AUTOKELLY samozřejmě za internetové ceny !

Prohlídka Vašeho vozu jen za 99,- KČ ! ! !

Pro Vaše vozidlo si přijedeme

a opravené Vám dovezeme

! ! Sleva na vybrané díly až 15 % ! !

Výměna rozvodů motoru

Výměna spojky

Výměna olejů a filtrů

Veškeré mechanické opravy

Plnění klimatizace

Výměna výfuků

Příprava a provedení STK

Opravy motorů

Opravy převodovek

BENJI

Ev. č.: 12/2012
Pohlaví: pes
Plemeno: kříženec
Váha: 25,7 kg
Stáří: 3 roky
Přátelský a aktivní. Vhodný do bytu i na zahradu.

Poplatek za očkování

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

Fotogalerie

Dětské šibřinky v Tovačově

2.3.2015

Facebook

Sokolské šibřinky v Horní Moštěnici

1.3.2015

Facebook

Podívejte se: komín Prechezy poslalo k zemi deset kilo trhaviny

27.2.2015

Facebook

Jak by mohl vypadat Strojař, představily na workshopu vize studentů architektury VUT Brno

23.2.2015

Facebook

Městský ples

22.2.2015

Facebook
Partnerské weby:    Brno    Olomouc    Hradec Králové    Pardubice    České Budějovice    Ústí nad Labem    Liberec    Ostrava    Zlín

© 2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s. (kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace