Zpravodajství

Radnice se chystá přijmout opatření, které omezí zneužívání dávek

9.10.2017 22:25

Jsou v našem městě místa, která nám rozhodně nedělají dobrou vizitku a jimiž se člověk obává projít i za denního světla, ne tak po setmění. Situace se vyhrotila zejména v posledních letech, kdy čile kvete obchod s chudobou. Tentokrát se však možná blýská na lepší časy a přerovská radnice snad konečně přejde od slov k činům.

Ilustrační foto
Foto: archiv redakce

Před několika lety se řada spekulantů rozhodla využít nebývale štědrých sociálních dávek, které před každými volbami prudce rostou, ve svůj prospěch a bez ohledu na následky, jež to sebou přinese. Levně nakoupili polorozpadlé objekty, které lze po formální stránce použít k bydlení, a nastěhovali do nich sociálně slabé obyvatele. Smluvní nájemné těchto lidí dosahuje nepřiměřeně vysokých částek, stát jim na ně přispívá a peníze končí v kapsách spekulantů a lichvářů. Ještě nedávno politici tvrdili, že se s tím nedá nic dělat, nyní ale vypadá, že se řešení našlo.

Radnice dnes vydala tiskovou zprávu, že hodlá vyhlásit oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Týkat by se to mělo ulic Dluhonská, Husova, Kojetínská, Škodova, Tovačovská a Tovární. Podle náměstka primátora Tomáše Navrátila jsou všechny tyto čtvrti problematické právě kvůli sociálně nepřizpůsobivým lidem, kteří tam žijí. Těch by se sice už opatření nedotklo, ale mělo by vliv na nově příchozí. Nastěhovat by se tam sice mohli – ale bez nároku na dávku, která jim hradí bydlení.

K opatření se teď budou muset vyjádřit další úřady, jako je orgán sociálně právní ochrany dětí nebo Policie ČR. O tom, zda opatření vejde v platnost, bude jasno přibližně do dvou měsíců.

Kromě toho by v dohledné době mohlo dojít i ke zlepšení v ulici Škodova. Zdejší budovy určené k demolici byly v těchto dnech obehnány plotem, na kterém je umístěn banner firmy, která bude demoliční práce provádět.

Budovy ve Škodově ulici byly v těchto dnech obehnány plotem a čeká je demolice

David Kopřiva

Sdílet
Reklama
Viktoria

RESTAURACE VIKTORIA, SPORTBAR VIKTORIA, BISTRO U VIKTORKY Restaurace Viktoria - kapacita 70 míst, letní zahrádka 70 míst, dětské hřiště, letní grilování Sportbar Viktoria - kapacita 50 míst, letní te...

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace