Zpravodajství

Lidé se na Burze práce a vzdělání v Přerově dozvědí, jaké profese se vyplatí studovat

8.10.2017 21:39

Celkem 25 zaměstnavatelů a 15 škol se představí na už 3. ročníku Burzy práce a vzdělání v Přerově. Akce proběhne ve čtvrtek 12. 10. v Hotelu Jana od 9.00 do 17.00. Na její organizaci se spolupodílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Přerově, Okresní hospodářská komora Přerov a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Vstup a veškeré poradenství jsou zdarma.

Ilustrační foto
Foto: depositphotos
Burza práce a vzdělání je určena všem, kteří se na vstup na trh práce teprve připravují, ale také těm, kteří uvažují o změně profese či vhodné rekvalifikaci. "Návštěvníci se dozvědí čerstvé informace z trhu práce. Veletržní formou se jim představí významní zaměstnavatelé z Přerovska a širokého okolí. Na místě budou i zástupci 13 středních a 2 vysokých škol s vazbou na přerovský region, o jejichž absolventy mají zaměstnavatelé největší zájem,“ upřesňuje ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Přerově Ilona Kapounová.

Na každém ze stánků budou zaměstnavatelé poskytovat informace týkající se náplně práce jednotlivých profesí, požadavků na vzdělání, postupů při zapracování nových zaměstnanců (např. v případě absolventů), možností profesního rozvoje, benefitů nebo třeba firemní kultury. V návaznosti na požadované vzdělání pak návštěvníci mohou kontaktovat zástupce středních odborných a vysokých škol a probrat s nimi podmínky studia, nabízené rekvalifikace nebo získat bližší informace o zázemí školy.

Součástí akce bude i poradenství, které návštěvníkům poskytnou specialisté Úřadu práce ČR. Zájemci se mimo jiné dozví, jak správně napsat životopis či motivační dopis, jaké šance mají na trhu práce v rámci jejich současné kvalifikace a praxe nebo jak jim může ÚP ČR pomoci prostřednictvím nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti a poradenských služeb. A obracet se na ně mohou s dotazy i zaměstnavatelé.

Cílem organizátorů je umožnit mladým lidem, jejich rodičům, kariérním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací přímo od zaměstnavatelů, popřípadě vzdělávacích institucí, které poskytují vzdělání v profesích, které mají vysoké uplatnění nejen na regionálním trhu práce.


iko

Sdílet
Reklama
Lékárna MEDIA

Lékárenská péče, poradenství. Vedle základního sortimentu nabízíme léčebnou kosmetiku Bioderma, Daylong, original ATOK, CutisHelp, kosmetiku Doliva, Allga san, doplňky pro kojící matky Medela, kojenecké p...

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace