Družstva Žeravic potvrdila zlepšenou výkonnost a téměř stoprocentně bodovala

Sport

6.10.2015

Autor: zk

Avizované zlepšené herní výkony z minulého kola potvrdili házenkáři a házenkářky SK Žeravice ziskem devíti bodů z deseti možných. Družstva přitom s výjimkou starších žaček hrála na hřištích soupeřů. Naplno bodovali muži ve Valašském Meziříčí, starší dorostenci v Telnici, mladší v Ostravě a starší žačky v domácím zápase se silnou Lesanou Zubří. Jediný bod nechali starší žáci v hale Cementu Hranice, kde se zápas skončil spravedlivou remízou.

Liga Olomouckého kraje – muži:
TJ Valašské Meziříčí - SK Žeravice 27:29 (14 :14)
Domácí se před utkáním netajili ambicemi na postup a přibližně do 40. minuty byli častěji ve vedení. Ve zbývajícím čase ale ovládli vývoj zápasu žeravičtí a připsali si do tabulky cenné dva body.
Branky Žeravic: Zubík M. 10, Študent 5/1, Zubík J. 5, Janeček 3, Uvíra 2, Brada 1, Mádr 1, Rob 1, Vaculík 1

II. liga starších dorostenců:
Sokol Telnice - SK Žeravice 29:31 (14:13)
Stejně jako o týden dříve dokázal hostující tým jasně přehrát soupeře v závěrečných pěti minutách a domů se tak vracel s veselou.
Branky Žeravic: Kučera 7/1, Petrovčín 7, Divila 6/1, Lang 4, Měchura 3, Punčochář 3/2, Chadim 1

II. liga mladších dorostenců:
Sokol Ostrava - SK Žeravice 30:34 (14:17)
Hostující družstvo vedlo v celém průběhu zápasu a zaslouženě zvítězilo, byť o lehké utkání se ani zdaleka nejednalo.
Branky Žeravic: Hromada 10, Nosek 10/2, Večeřa 5, Plevák 4, Suchánek 3, Slováček 2

Liga Olomouckého kraje – starší žáci:
Cement Hranice - SK Žeravice 20:20 (10 :13)
Přibližně 10 minut před koncem přišli žeravičtí o své vedení, a když minutu před koncem prohrávali 18:20, zdálo se být rozhodnuto. Nebylo! Brankou z hranice volného hodu po čase zařídil šťastnou, ale spravedlivou remízu David Bajer.
Branky Žeravic: Kotěšovský 6/1, Bajer P. 5, Bajer D. 2, Chovanec 2, Rodek 2, Šebesta 2, Telíšek 1

Zlínská liga – starší žačky:
SK Žeravice - Lesana Zubří 24:23 (13:14)
Těžké utkání s houževnatým soupeřem zvládly v závěru lépe domácí hráčky a připsaly si druhou podzimní výhru v soutěži.
Branky Žeravic: Sekaninová 8/3, Možíšová 5/1, Zubíková 4, Šebestová 3, Onderková 2, Částečková 1, Uhlířová 1

Následující domácí program:

SOBOTA 10. 10. 2015:
08:45 Turnaj mladšího minižactva v miniházené 4+1 (hřiště v Žeravicích)
10:45 Turnaj staršího minižactva v miniházené 4+1 (hřiště v Žeravicích)
13:15 mladší žactvo: SK Žeravice – STM Olomouc B (hřiště v Žeravicích)
14:30 starší žáci: SK Žeravice - Házená Uničov (hřiště v Žeravicích)
16:00 muži: SK Žeravice - Házená Uničov (hřiště v Žeravicích)

NEDĚLE 11. 10. 2015:
09:00 mladší dorostenci: SK Žeravice – TJ Rožnov pod Radhoštěm (hala Spartaku Přerov)
13:00 starší dorostenci: SK Žeravice – TJ Rožnov pod Radhoštěm (hala Spartaku Přerov)