Zpravodajství

14. ročník pohárové soutěže moderních gymnastek se vydařil

2.11.2017 8:53

V sobotu 28. 10. 2017 se uskutečnil již 14. ročník závodu společných skladeb a dvojic a trojic v moderní gymnastice Creative Caps cup. Do sportovního kalendáře podzimních soutěží si trenérky ze 16 oddílů České a Slovenské republiky naplánovaly start na naší soutěži. Své umění ukázaly závodnice ve společných skladbách a stále populárnějších dvojicích a trojicích. V akci byly obruče, míče, kužele i stuhy, skladby předvedly dvě provedení, dvojice a trojice jedno.

V dopoledním bloku se divákům představily společné skladby Nadějí nejmladších A a B ročníků narození 2010 a 2008, Nadějí starších a skladby dvojic a trojic. Závod zahájily společné skladby Nadějí nejmladších B, kde se suveréními vítězkami staly závodnice KMG Danubia. Stříbrné medaile získaly závodnice SK MG Veselí nad Moravou a bronz si odvezly gymnastky z Vyškova . Domácí tým ve složení Viktorie CÍNOVÁ, Veronika CHATRNÁ, Alžběta SLEZÁKOVÁ, TerezieŠEVČÁKOVÁ, Tereza ÚRUBKOVÁ, Natálie ZEMANOVÁ a Michaela KORITAROVÁ si pod dohledem rodičů a domácích fanoušků vybojoval velmi slušné páté místo z celkových devíti startujících týmů. Výkony nejmladších členek závodního oddělení domácí prostředí zbytečně svázalo a zdaleka nepředvedly, co umí.

Zlaté medaile v kategorii společných skladeb Naděje nemladší A ve skladbách bez náčiní získaly závodnice SK Provo Brno, stříbrné KMG Danubia a bronz putoval do Veselí nad Moravou.

V kategorii Naděje starší poměřilo své síly s pěti stuhami pět společných skladeb. Dvě sady medailí - zlatá a bronzová - putovaly do brněnského oddílu SK TART MS Brno. Mezi Brňanky se na stupně vítězů vklínily gymnastky TJ Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pro diváky atraktivními a zajímavými se postupem času staly i soutěže dvojic a trojic. Přerovský oddíl dopoledne v kategorii Naděje mladší reprezentovala dvojice ve složení Monika TOMEČKOVÁ a Anna SLEZÁKOVÁ, které se představily v sestavě se dvěma obručemi. Za sestavu s náčiním, které je pro obě závodnice nové, získaly známku 5,00 a v sobotu jim patřila pátá příčka. Zlato vybojovala trojice z Vyškova, stříbro slovenské duo z KMG Danubia Bratislava a bronz získala trojice SK Provo Brno.

V Nadějích starších se pak představilo celkem osm týmů. Zlatá byla dvojice z Provo Brno, stříbro si odvezlo duo z Bratislavy a bronzová skončila trojice oddílu SK MG Havířov.

V odpolední části se na závodním koberci vystřídaly společné skladby Nadějí mladších a juniorek a dvojice a trojice kategorií juniorky a seniorky. V kategorii Naděje mladší, ve které se na startovním poli sešlo nejvíce týmů z celého závodu, reprezentovala přerovský oddíl společná skladba ve složení Tamara BĚHALOVÁ, Nela HASOŃOVÁ, Hana HORÁČKOVÁ a Eliška ZBOŽÍNKOVÁ. Pátá členka týmu, Olivie DOČEKALOVÁ, sledovala klání kvůli boji se spálovou angínou výjimečně z tribuny. Děvčata, která se připravují pod vedením Alice a Ivy Otáhalových, udělala od posledních závodů opět obrovský kus práce a za své výkony na domácí půdě nakonec získala krásné páté místo z celkových dvanácti startujících. Předepsané náčiní obruče a kužele v poli startujících suverénně nejlépe zvládla děvčata z SK TART MS Brno, stříbro putovalo do oddílu SK MG Mantila Brno a bronzové medaile vybojoval tým Vyškova.

Juniorky spolu s Nadějemi staršími prezentují letos své výkony ve skladbách se stuhami. I díky velmi náročnému předepsanému náčiní na zvládnutí techniky je v těchto kategoriích na závodních plochách o poznání méně startujících. Do Přerova dorazily pouze dva týmy. S velkým náskokem zvítězilo družstvo SK TART MS Brno nad společnou skladbou z SK MG Mantila Brno.

Divácky atraktivní souboj pak nabídl závěr závodu, ve kterém bojovaly dvojice a trojice juniorek a seniorek. Domácí klub TJ Spartak Přerov měl své zastoupení v obou kategoriích. Juniorek se na startovním poli sešlo celkem 10. Zlaté medaile putovaly do Vyškova, stříbro zůstalo „doma“ díky přerovským juniorkám Stele DOČEKALOVÉ, Denise KARASOVÉ a Kateřině VAŘÁKOVÉ, které předvedly skladbu se dvěma páry kuželů a jednou obručí. Bronz získala dvojice SKP MG Brno. V kategorii juniorek se představil i další domácí tým – dvojice Emma POLÁKOVÁ a Anna POSPÍŠILOVÁ, které se představily ve skladbě se dvěma páry kuželů. Chyby v provedení je v sobotu odsunuly na devátou příčku.

Vrcholem sobotního klání se pak stala kategorie dvojic a trojic seniorek, ve které o cenné kovy bojovalo domácí duo ve složení Blanka BOŘUTOVÁ a Sára ZBOŽÍNKOVÁ. Choreograficky velmi nápaditou taneční skladbu se dvěma obručemi ohodnotily rozhodčí známkou 10,05, která byla v této kategorii nejvyšší. Stejnou známku však získala i trojice z Veselí nad Moravou, a tak o rozdělení medailí musela nakonec rozhodnout známka za provedení, která posunula domácí dvojici na druhé místo. Třetí místo pak patřilo závodnicím z SSK Vítkovice.

Závod se vydařil i po pořadatelské stránce. Velký dík patří rodičům všech 21 domácích závodnic, kteří spolu s trenérkami a realizačním týmem dokázali vytvořit nadstandartní příjemné prostředí pro všechny startující. Pro moderní gymnastky i jejich trenérky byl závod součástí příprav před nadcházejícími přebornickými a mistrovskými soutěžemi.Iva Otáhalová

Sdílet
Reklama
AUTOKLIMEŠ - AUTOSERVIS, PNEUSERVIS

AKČNÍ NABÍDKA

Vánoce se blíží 🎄 🎅. Můžete u nás zakoupit DÁRKOVÝ POUKAZ na veškeré námi nabízené nosiče, autoboxy: http://eshop.autoklimes.cz/

• PRODEJNA STŘEŠNÍCH NOSIČŮ, NOSIČŮ LYŽÍ a AUTOBOXŮ ( PiccolaM - ELSON Auto, WJENZEK, ATERA, HAKR,THULE)

• Servis osobních i dodávkových vozidel
• Příprava na STK, pravidelné prohlídky
• Komplexní pneuservisní služby
• Prodej náhradních dílů, autobaterií
• PŮJČOVNA autoboxů a zadních nosičů kol
• AUTORIZOVANÉ ZASTOUPENÍ PRO X-TUNING
• Partner ČESKÉ ASISTENČNÍ SLUŽBY

Informace a objednávky na číslech:
778 051 088 nebo 605 065 844

Leader Fox LOTUS lady elektrokolo 2017 černá

Městské elektrokolo Leader Fox LOTUS s hliníkovým rámem, elegantním designem, odpruženou vidlicí a 26" koly.

Cena: 21 900 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace