Reklama

Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna, venku je 24.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Svatovavřinecké hody v Přerově: třídenní zábava pro malé i velké

Zprávy z regionu

14.8.2023

Autor: hcz

V Přerově se od pátku 11. do neděle 13. srpna hodovalo. Již po jedenadvacáté se centrum města od Masarykova po Horní náměstí odělo do svátečního. Na pódiu vystupovaly kapely zvučných jmen, nechyběla ani výstava světoznámého fotografa, historický průvod, řemeslný jarmark, lunaparkové atrakce ani hodová mše.

Program začal v pátek 11. srpna. V Galerii města Přerova na Horním náměstí byla zahájena prodejní výstava fotografií Jana Saudka a na náměstí TGM to rozjela ve stejnou dobu přerovská kapela Arrhythmia, po ní ji vystřídal Fleret a program prvního dne ukončila pořádným nářezem kapela Citron. Veselo bylo i druhý den. Hned ráno zahráli návštěvníkům náměstí TGM Šediváci. Odpolední program odstartoval Kamelot Romana Horkého, kterého poté na pódiu vystřídala kapela Kameron, Ready Kirken a zlatým hřebem večera byl koncert Janka Ledeckého.

Hlavní program hodů zahájila v neděli ráno Cimbálová muzika Primáš, poté nsledovalo sváteční slovo děkana přerovské farnosti Josefa Rosenberga a primátora města Petra Vrány. Nechyběl ani tradiční historický průvod a na Horním náměstí řemeslný jarmark a vystoupení šermířů, dobové muziky, pouličního divadla či sokolníka. Odpoledne se pak na náměstí TGM uskutečnili tři koncerty. Rozjela to přerovská kapela Re-Vox, po ní následovalo vystoupení tanečníků Duckbeatu, Maxim Turbulenc a hitem nedělního podvečera byla skupina No Name. "Letošní program byl suprovej. Organizátoři měli letos při volbě kapel opravdu šťastnou ruku. Za sebe jim mohu jen poděkovat," nechal se slyšet Petr Nováček.

 

hcz

Reklama

ELSON auto s.r.o.

Katalog firem » Auto - moto

Jsme ryze českou společností, která působí na českém i zahraničním trhu již od roku 1990. Naše společnost je postavena na vlastním vývoji a výrobě kvalitních střešních nosičů a pří...