UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.

Sportovní hala patřila o víkendu moderním gymnastkám

Sport

6.5.2018

Autor: red

17. ročník mezinárodního závodu Přerovská stuha 2018 přivítal na startu 88 závodnic z 20 oddílů České republiky a Slovenska, které si poměřily síly v osmi kategoriích volného programu.

Dopoledne ukázaly své sestavy nejmenší gymnastky, odpoledne se prezentovaly vyspělejší gymnastky kategorie kadetek, dorostenek a juniorek. Diváci mohli zhlédnout v akci všechna náčiní, švihadlo, obruč, míč, kužele i stuhu. Zisk dvanácti cenných kovů je bilancí domácích moderních gymnastek z víkendového klání.

Přerovské gymnastky měly zastoupení ve čtyřech kategoriích, zkušené závodnice podaly výkon na hranici svého maxima, mladší gymnastky prokázaly stoupající výkonnost. Po velmi krátké tréninkové přípravě získala za sestavu bez náčiní 10. příčku Adéla MIKEŠKOVÁ. Nejpočetnější kategorií byla zastoupena v podání nadějí mladších ročníku narození 2009, kterých se na startu prezentovalo 29. Olívie DOČEKALOVÁ předvedla pátou nejlepší obruč, čitelnější předvedení prvků obtížnosti v sestavě bez náčiní scházelo k výraznějšímu umístění, ve výsledkové listině se podělila o osmou příčku. Nela HASOŇOVÁ přes zdravotní komplikace výrazně zabojovala v obou sestavách a získala za dvojboj a obruč druhé místo, v sestavě bez náčiní třetí příčku. V dopolední části si medailová umístění odvezly závodnice z SK MG Vysočiny, SVČ Bruntál, SK Traska Vyškov, SSK Vítkovice a SK MG Veselí nad Moravou.

V odpoledním bloku ukázaly na ploše kadetky mladší míč a švihadlo. Vyrovnaný výkon v obou sestavách předvedla domácí Eliška ZBOŽÍNKOVÁ, která kategorii ovládla ve víceboji a v míči, za švihadlo jí patří těsně druhá příčka. Stejným způsobem kralovala v kadetkách starších Kateřina VAŘÁKOVÁ, akorát zlato získala za stuhu a víceboj, stříbro za kužele. V dorostenkách Sára ZBOŽÍNKOVÁ obsadila čtvrté místo ve dvojboji sestav s obručí a kužely, na bronzový stupínek vystoupila za hodnocení sestavy s kužely. Tři cenné kovy si odvezly závodnice z oddílu SK MG Vysočina a SSK Vítkovice, dva putují do Bruntálu a Žďáru, jeden do Havířova.

Do kalendáře soutěží si účast na 12. ročníku Přerovské stužky zvolilo 12 trenérek a ve dvojboji kombinovaného programu nastoupil rekordní počet startujících 93 závodnic. 15 přerovských gymnastek se snažilo zúročit tréninkové úsilí a předvést nejlepší výkony před publikem a rodinnými příslušníky. Domácí atmosféra svázala ruce i zkušenějším závodnicím, takže bilance nedělních výsledků byla spíše průměrná - ve středu a druhé polovině výsledkové listiny. Pouze dvě závodnice se vymykaly svým výkonem, který je vyhoupl na stupně nejvyšší. Za švihadlo a sestavu bez náčiní Moniku TOMEČKOVOU v kategorii II., za kužele a stuha Stelu DOČEKALOVOU v kategorii IV.

Obě soutěže byly důležitým testem výkonnosti gymnastek před nadcházejícím přebornickými a
mistrovskými soutěžemi, které v nadcházejícím období závodnice čekají.

Přípravu všech 21 domácích závodnic startujících na obou soutěžích a základní podíl na úspěšném víkendu má realizační tým ve složení: Iva OTÁHALOVÁ, Ivana BOŘUTOVÁ, Naděžda ŠVRČKOVÁ, Alice OTÁHALOVÁ a baletní pedagog Lucie ROHÁČKOVÁ.

Nadstandartní zázemí sportovní haly TJ Spartak, výborná organizace soutěží, pohostinství pořadatelů a povzbuzování diváků přispělo k přátelské atmosféře závodů.