Reklama

Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, venku je 12.9 °C

Na hřbitovech budou nová urnová místa, jejich pronájem ale podraží

Zprávy z regionu

7.9.2022

Autor: red

Jednašedesát nových urnových míst za půl milionu korun vznikne na hřbitovech v Přerově a některých místních částech. Jejich nájemci ale musejí počítat s tím, že budou platit více nežli ti současní.

Foto: Magistrát města Přerova

"Vzhledem k rostoucím cenám stavebního materiálu stoupla i částka na vybudování jednoho urnového místa. Zatímco v minulosti to byly čtyři a půl tisíce korun, dnes je to osm tisíc. Proto je nutné přizpůsobit roční cenu pronájmu na osm set korun oproti dřívějším šesti stovkám," vysvětlil radní Michal Zácha.

Technické služby města Přerova, které hřbitov spravují, evidují zájem občanů o urnová místa, ta jsou ale nedostatková. Aby jim město vyhovělo, odsouhlasili radní rozšíření těchto míst, a to nejen v Přerově, ale i v místních částech. První už jsou na hřbitově v Čekyni, kde vzniklo šest nových míst určených k uložení urny a další se chystají. Do konce roku 2023 bude v Dluhonicích, Penčicích, Lověšicích a v Předmostí vystavěno po pěti místech a na hlavním hřbitově jich bude pětatřicet.

Kromě této investice má město i další plány, jak vylepšit místo posledního odpočinku Přerovanů. "Aktuálně chystáme projektovou dokumentaci na chodníkové trasy v urnovém háji, připravují se opravy stávajících kontejnerových stání a stále pracujeme na revitalizaci zeleně," uvedl radní Michal Zácha.

red

Reklama

Oční ambulance

Katalog firem » Zdravotnictví » Oční ambulance

Oční ambulance pod vedením lékařky MUDr. Taťány Pospíšilové je zaměřena na primární péči a nově se zde provádí i moderní vyšetření na OCT. Jako doplněk našich služeb jsou drobné ...