UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.

Moderní gymnastky vybojovaly šest postupů na MČR v kombinovaném programu

Zprávy z regionu

17.11.2021

Autor: red

Oddíl TJ Sokol Třebovice byl pořadatelem Oblastního přeboru Severomoravské oblasti v základním a kombinovaném programu. Na závodní ploše v Hlučíně předvedly v šesti kategoriích moderní gymnastky dvojboj sestav, povinnou a volnou sestavu s předepsaným náčiním. Přerovský oddíl TJ Spartak reprezentovalo 13 gymnastek, pro šest z nich byl start na přebornické soutěži premiérový.

V nejmladší kategorii ročníků narození 2014 svedly souboj o umístění naše nejmenší. S bodovým rozdílem 0,05 setin bodu zvítězila Elen VELEŠÍKOVÁ /20.40/ před Nikol STRŽÍNKOVOU /20.35/, náskok získala lépe ohodnocenou sestavou bez náčiní.

Předepsané švihadlo a volná sestava bez náčiní doprovodila na koberci dívky v I. a II. kategorii. V mladší kategorii souboj svedly mezi sebou přerovské gymnastky, v pořadí Marie KOLÁŘOVÁ /20.45/ před Mašou CIMRA /20.15/ a Valentýnou VRBOVOU /19.20/. Starší kategorii opanovaly domácí závodnice, zvítězila Zajícová/23.80/ před Vlnieškovou /23.60/, za nimi se v pořadí seřadily Zuzana LESÁKOVÁ /21.90/, Erika KVAPILOVÁ /16.65/ a Emma JANKOVÁ /15.90/.

Suverénní vítězkou ve III. kategorii ve volném míči a povinné obruči se stala třináctiletá Monika TOMEČKOVÁ /24.2/ před mladšími oddílovými kolegyněmi Veronikou CHATRNOU /19.85/ a Michaelou KORITAROVOU /18.95/.

Lepší předvedená stuha z dvojboje společně s kužely rozhodla o vítězství ve IV. kategorii. Zvítězila domácí Štverková /24.60/před naší zkušenou závodnicí Denisou KARASOVOU /23.65/.

Nejvíce závodnic se sešlo na startu v kategorii žen, kde předvedly gymnastky dvě sestavy s libovolným náčiním. Ve velmi vyrovnaném souboji vítězství zůstalo doma starší ze sester Štverkových /24.10/, stříbro za kužele a míč dovezla do Přerova Markéta LUKŠOVÁ /22.65/ a bronz získala domácí Dékany /22.45/.

Pod vedením trenérky Ivany Bořutové odjede o víkendu do Dubňan u Kyjova šestice závodnic, Kolářová, Cimra, Tomečková, Chatrná, Karasová a Lukšová, které budou v soutěži družstev reprezentovat Severomoravskou oblast v jednotlivých kategoriích. Přejeme všem závodnicím úspěšný start a předvedení svých nejlepších výkonů.