Reklama

Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie, venku je 3.2 °C

Zlatá neděle patřila na náměstí TGM narození Ježíška

Zprávy z regionu

23.12.2019

Autor: hcz

O zlaté neděli se přišli na náměstí TGM poklonit narozenému Ježíškovi k jesličkám mudrcové z Východu a prostý lid. Poutavé ztvárnění vánočního příběhu o narození Ježíška zahrál pro návštěvníky náměstí spolek místních farníků Lorenzo Přerov.

Živý betlém, který farníci připravili, má v Přerově dlouholetou tradici. "Živý Betlém jsme v Přerově poprvé hráli před zhruba šestadvaceti lety, tehdy ve spolupráci s manžely Vyhnánkovými," prozradil k historii organizátor Jaroslav Adamík.

Představení, které přilákalo na náměstí stovky diváků, nacvičovalo zhruba čtyřicet herců z divadelního spolku Lorenzo pod vedením Libuše Calábkové již od září. "Snažíme se, abychom měli v představení každým rokem i živého "Ježíška" a letos si ho zahrála šestiměsíční Maruška," dodal Adamík. V představení nechybělo ani trio trubačů a vánoční koledy si spolu se zpěváčky ze Scholy při farnosti Přerov zazpívalo celé náměstí.

hcz

Reklama

AUTOŠKOLA ZAPLETAL

Katalog firem » Vzdělávání » Autoškoly

AUTOŠKOLA ZAPLETAL je soukromým zařízením pro výcvik budoucích řidičů. Patří v současné době ke známým a úspěšným autoškolám nejen v Přerově. Výukou se autoškola zaměřuje na ...