Neděle 8. září 2024, svátek má Mariana, venku je 20.3 °C

Z Olympiády dětí a mládeže dovezla moderní gymnastka Nela Hasoňová čtvrté a dvanácté místo

Zprávy z regionu

3.7.2024

Autor: red

Členka oddílu moderní gymnastiky při TJ Spartak Přerov, patnáctiletá Nela Hasoňová, se zúčastnila v minulém týdnu výjimečné sportovní akce, her XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024.

Moderní gymnastika byla po osmi letech zařazena mezi 20 sportovních odvětví, která poměřila síly na závodní ploše pavilonu T1 Výstaviště v Českých Budějovicích v kategorii nadějích starších a juniorkách. Z pověření ČSMG se skvěle zhostil pořadatelství oddíl SKMG Máj ČB.

S nelehkou úlohou "jedničky" ve startovním poli se Nela popasovala velmi dobře a předvedla vyrovnané výkony ve všech sestavách, v pořadí sestav desátou stuhu /19.400/, jedenáctou obruč /21.100/, dvanáctý míč /21.000/ a třinácté kužele /19.300/. Celkově obsadila dvanáctou příčku /80.800/. Svým výkonem přispěla k vynikajícímu čtvrtému místu, které obsadilo družstvo Olomouckého kraje ve složení Hasoňová, Kofroňová, Planá a Vyhnánková v soutěži týmů.

V hodnocení čtrnácti krajů obsadil náš Olomoucký velmi pěkné sedmé místo. Být součástí týmu, reprezentovat svůj klub, kraj, zažít olympijskou atmosféru, byť v mládežnické podobě, bylo pro nás ctí.