Reklama

Středa 12. června 2024, svátek má Antonie, venku je 16.4 °C

Výstava fotografií Jiří Sláma na Osmeku – první kulturní vlaštovka v netradičním prostoru

Zprávy z regionu

5.3.2024

Autor: red

Jiří Sláma na Osmeku. Tak zní název výstavy fotografií brněnského autora Jiřího Slámy (†2023) pořádané v prostorách bývalé továrny na cukrovinky a ovocné konzervy T. Hrubé v Přerově.

Výstava představí výběr tří desítek fotografií na plátně ze dvou přerovských zastavení známého brněnského fotografa. Soubor nabídne pohledy na Tyršův most při jeho otevření a různá témata z průmyslových hal na Osmeku. Tato expozice je jakousi první vlaštovkou v areálu, kde by v budoucnu mohlo vzniknout z původní kotelny místo pro pořádání kulturních akcí.

Nedávno zesnulý autor se věnoval černobílé fotografii, ateliérové práci, fotoreportáži a focení ženských aktů. Jeho srdcovými tématy bylo balónové létání a ohňostroje. Samostatnou kapitolu tvořilo "focení hudby". Nejprve popových koncertů, country a folku. Před patnácti lety začal spolupracovat s festivalem klasické hudby Concentus Moraviae a stal se jeho dvorním fotografem. V rozmezí let 2001–2013 působil jako předseda Klubu moravských fotografů. Během své kariéry uspořádal desítky autorských či klubových výstav, pomáhal začínajícím fotografům najít vlastní cestu a inspiroval i mnohé profesionály.

V současné době probíhá citlivá rekonstrukce budov a jejich zařízení s důrazem na zachování původních historických prvků. Současná majitelka by ráda dala průmyslovým halám nové využití a pootevřela je veřejnosti, aniž by je připravila o poslední zbytky dřívější krásy, jak ji zachytil Jiří Sláma na svých snímcích. Prohlídka prostor areálu pro širokou veřejnost se uskuteční v září v rámci 14. ročníku festivalu Den architektury.

Událost k akci naleznete zde: https://1url.cz/ou51j
Více informací Areál OSMEK: https://1url.cz/XuOVB

red

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Velký výběr slunečních brýlí s polarizací. Sleva 40% na multifokální čočky, sleva 30% na zabarvovací čočky a na PC filtr, 20% na ztenčené čočky. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy), bezbariérový vstup.