Reklama

Čtvrtek 6. srpna 2020, svátek má Oldřiška, venku je 16.2 °C

Voda v Laguně není vhodná ke koupání, další vzorky budou odebrány v srpnu

Zprávy z regionu

23.7.2020

Autor: red

Voda v Laguně neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. To konstatuje aktuální zpráva hygieniků, kteří zkoumali kvalitu vody v přerovském přírodním koupališti.

Laguna

Podle pracovníků Zdravotního ústavu v Ostravě jde především o riziko pro děti, těhotné ženy, alergiky a lidi s oslabeným imunitním systémem. V Laguně se totiž podle zjištění odborníků nachází sinice, rozsivky penátní, zelené řasy a obrněnky, které mohou koupajícím způsobit zdravotní problémy. Voda je lepší, než v závěru loňské sezóny. Není v ní podle výsledků tolik bakterií, ale ideální k letním radovánkám není.

Vzorky byly na objednávku Technických služeb města Přerova odebrány 13. července, podruhé sem kvůli odběrům přijedou zaměstnanci hygienických laboratoří na začátku či v půlce srpna.

red

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Zveme všechny přiznávce a milovníky americké matky cest Route 66 na setkání v celém areálu restaurace. Zvaní jsou samozřejmě úplně všichni k vidění budou motorky všech značek, americké automobily a k poslechu skvělý program jak v pátek tak v sobotu. V sobotu zveme všechny auto moto příznivce na společnou projížďku na hrad Helfštýn.