Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav, venku je 24.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vítězové Trenažérového poháru 2023 převzali na radnici ceny. Do soutěže se zapojilo 782 školáků

Zprávy z regionu

17.5.2023

Autor: red

V rámci druhého ročníku Trenažérového poháru, v závodě na 500 metrů, si na veslařském trenažéru poměřili síly žáci šestých a sedmých tříd přerovských základních škol a nově také stejně staří studenti Gymnázia Jakuba Škody. Celkem mezi sebou soupeřilo 384 chlapců a 398 dívek.

Nejúspěšnější z nich dnes na radnici převzali poháry a ceny z rukou radního pro školství a sport Michala Záchy a předsedy trenérské rady Veslařského klubu Přerov Pavla Vychodila. Ceny byly udělovány ve dvou kategoriích – pro chlapce a pro dívky. V chlapecké kategorii vybojoval první místo Matěj Ryšavý ze Základní školy Za Mlýnem, druhý se umístil David Ševcůj ze Základní školy Želatovská a třetí byl Michael Novák ze Základní školy U Tenisu. Dívčí kategorii ovládla Laura Nevrlová ze Základní školy Velká Dlážka, druhá skončila Andrea Skopalová ze Základní školy Za Mlýnem a třetí se umístila Eliška Cigánková ze Základní školy Velká Dlážka. Všichni ocenění zvládli zdolat pomyslnou trať za méně než dvě minuty, což je v závodě této délky hodnoceno jako skvělý čas. Novinkou letošního ročníku bylo udělení pohárů celé škole za nejlepší průměrné časy v každé kategorii. Obě tyto trofeje připadly Základní škole Za Mlýnem.