Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 19.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vánoční strom dorazil v sobotu z partutovického polesí na náměstí TGM

Zprávy z regionu

20.11.2021

Autor: hcz

V sobotu v časných ranních hodinách zahájili pracovníci Technických služeb města Přerova kácení vánočního stromu. Jedlička, která je zhruba třináct metrů vysoká, přijela do Přerova z partutovického polesí.

S přípravami na kácení vánočního stromu začali pacovníci technických služeb již před sedmou hodinou ranní. Jedlička "sklonila svou hlavu k zemi" během několika minut. Po naložení, o půl desáté, se vydala z Partutovic přes Olšovec po dálnici přes výpadovku Lipník - Osek nad Bečvou,
do Přerova na náměstí T. G. Masaryka, kam dorazila okolo desáté hodiny. Při jejím převozu asistovali v Přerově i strážníci městské policie.

Zdobit se strom začne hned v pondělí. Společně s ním se zkrášlí i náměstí. Nechybí ani vánoční dárek. "Vloni měl dárek jen jednu mašli, což se některým zdálo málo, takže jsme jednu ještě přidali. Také na strom přibude pár nových ozdob v podobě svítících hvězd. Spokojení by měli být i ti, kteří kritizovali, že v minulém roce bylo málo prodejních stánků. Letos je jich dvakrát tolik, tedy čtrnáct," uvedl Jaroslav Macíček, ředitel Kulturních a informačních služeb, které jsou hlavními organizátory oslav.

Samotné rozsvícení stromu je naplánováno na první adventní neděli, která letos připadne na 28. listopadu. V tuto chvíli se zatím program neruší, ale magistrát sleduje situaci i vládní opatření a bude se jim přizpůsobovat.

Strom se rozsvítí úderem osmnácté hodiny. Neměl by chybět ani kulturní program. V 17:00 hodin vystoupí na pódiu pěvecký sbor Vocantes a krátce po 18:00 hodině to rozjede Argema. Program by měl být také u Galerie města Přerova na Horním náměstí. "V pět hodin odpoledne se rozsvítí dřevěný betlém a návštěvníci se mohou podívat na výstavu zvonů a zvonků z věhlasné dílny z  Brodku u Přerova," dodala Lada Galová.

Zda se tak opravdu bude dít, uvidíme v následujících dnech. Situace kvůli kovidové pandemii se může den ze dne změnit.

hcz