Reklama

Sobota 10. června 2023, svátek má Gita, venku je 22.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V přerovské nemocnici se loni narodilo 816 dětí

Zprávy z regionu

5.1.2022

Autor: red

Celkem 816 dětí se v roce 2021 narodilo v Nemocnici AGEL Přerov. Mezi novorozenci bylo 381 chlapců a 435 děvčátek, z toho hned čtyři páry dvojčat. V devíti případech přitom zdravotníci pomáhali u porodu covid pozitivních maminek, které všechny porodily bez komplikací. První letošní miminko pak přišlo na svět 2. ledna v 1:22 hodin, kdy se narodil malý Dominik.

Dominik, první miminko narozené letos v přerovské porodnici

Stejně jako v roce 2020, i v roce 2021 se porodnost v přerovské nemocnici přehoupla přes osmistovkovou hranici, i když v roce 2020 bylo porodů ještě o 32 více. Nejplodnějším měsícem byl v roce 2021 červenec, kdy se narodilo 86 dětí. Nejméně dětí se naopak narodilo v srpnu, kdy jich bylo pouze 50. Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla přitom i v uplynulém roce ta tradiční, česká.

"Mezi dívčími jmény vítězila Eliška, Amálie, Adéla či Tereza, mezi jmény chlapců zase Jakub, Adam, Matyáš či Tomáš," prozradila Mgr. Radmila Šimoníková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen. V roce 2021 se v přerovské porodnici narodily například i děti se jmény Azer, Fabricio, Liv, Barnabáš či Kiara.

Prvním miminkem letošního roku se pak stal malý Dominik, který přišel na svět 2. ledna v 1:22 hodin. Vážil 3400 gramů a měřil 49 centimetrů. Malý Dominik se tak stal prvním přerovským dítětem v tomto roce. Jeho maminka má trvalé bydliště v Přerově a těší se ze svého prvního miminka.

Specifikem letošního roku pak byly porody covid pozitivních rodiček, kterých bylo v přerovské porodnici celkem 9. "Tyto porody si vyžádaly speciální přístup i ochranné pomůcky, ve všech případech ale proběhly bez komplikací a všechny maminky i miminka jsou v pořádku," uzavírá Mgr.
Šimoníková.

 

red

Reklama

Studio zdraví LaDa

Katalog firem » Zdraví a styl

Kavitace, presoterapie, vibrační plošina, přístrojová diagnostika Poradny lékařů, léčitelů Program péče o zdraví Masáže, baňkování Celulitní zábaly, redukce váhy Energetick...