Reklama

Úterý 26. května 2020, svátek má Filip, venku je 11.3 °C

V Přerově přijali opatření před dopravním kolapsem

Zprávy z regionu

19.12.2019

Autor: red

Čerstvě otevřený úsek dálnice D1, která končí bez návaznosti u sjezdu do Přerova, přinesl do města očekávané dopravní komplikace. Auta sjedou z dálnice a stávají se součástí dopravního špuntu. Situací se dnes zabývali představitelé Přerova, městské policie a Policie ČR.

Foto: Magistrát města Přerova

"Dohodli jsme se, že policisté budou ve větší míře monitorovat výjezd z D1 a odklánět z města auta nad 12 tun. Jejich řidiče budou sankcionovat a posílat na objízdné trasy, neboť průjezd městem mají zakázaný, což mnozí nerespektují," řekl radní pro dopravu Tomáš Navrátil. Zástupce šéfa přerovské městské policie Miroslav Komínek upřesnil, že strážníci budou provádět častější kontroly zejména v ulicích Velká Dlážka a Dvořákova, kde je tradičně největší problém.

Kromě toho budou ve městě případně vypnuty i tři semafory – ten u výjezdu z D1, v Předmostí a na křižovatce u prodejny Lidl. Všude tam budou policisté v případě potřeby křižovatky řídit, čímž by se mohla průjezdnost urychlit. "Uvidíme, jak tato opatření, spojená s podrobným monitoringem situace, budou v praxi fungovat. V lednu pak situaci vyhodnotíme a případně přijmeme další postup, abychom Přerovu ulehčili od dopravní zátěže a minimalizovali negativní jevy s tím spojené," sdělil primátor města Petr Měřínský.

Dopravní situace v Přerově je dlouhodobě špatná. Dostavba čtrnáctikilometrového dálničního úseku Lipník – Přerov, který byl slavnostně otevřen ve čtvrtek 12. prosince, ji ještě zhoršila. Řidiči i Přerované pocítili důsledky prakticky ihned, neboť město se stalo "ucpaným kotlem". Už při slavnostním přestřižení pásky zástupci Přerova jasně řekli, že bez návazného desetikilometrového úseku se Přerov stane dopravní pastí, což se naplňuje.

"Dálnice nebude dostavěna ještě minimálně pět let. Je to příliš dlouhá doba na to, abychom jen čekali a nečinili kroky, vedoucí k rozmělnění dopravy," konstatoval radní Navrátil. Ten už dnes přijal z olomouckého magistrátu další znepokojivou zprávu týkající se právě dostavby chybějícího úseku D1. Během včerejška a dneška totiž bylo na tuto stavbu podáno odvolání tří fyzických osob a dále pak spolku Voda z Tetčic. A už dříve deklarovaly i Děti Země, že se do pátku 20. prosince rovněž odvolají. Prakticky to znamená, že změna územního rozhodnutí nenabude právní moci, poté budou účastníci řízení seznámeni s podaným odvoláním, dostanou možnost se k celé záležitosti vyjádřit a pak poputuje věc k řešení na Krajský úřad Olomouckého kraje.  Popisovaný proces může teoreticky dostavbu dálnice D1 z Přerova do Říkovic ještě posunout.

red

Reklama

GALERIE Přerov

Katalog firem » Obchod » Obchodní galerie a centra

Moderní dvoupatrové obchodní centrum o výměře 13.000m² prodejních ploch vzniklé v centru města na nároží ulic Čechova a Šířava. Autorem projektu je ATELIER 8000 spol s.r.o., stavbu rea...