Reklama

Neděle 13. června 2021, svátek má Antonín, venku je 16.3 °C

V Nemocnici Přerov využívají dvě nové artroskopické věže

Zprávy z regionu

24.3.2021

Autor: red

Dvě nové artroskopické věže mají k dispozici lékaři Ortopedicko-traumatologického oddělení přerovské nemocnice. Celková částka za pořízení nových přístrojů převýšila 4 miliony korun. Nové vybavení prošlo technologicky velkým posunem v oblasti zobrazení, krokem vpřed jsou také ve větší bezpečnosti pro pacienty.

Nové artroskopické věže

Foto: Nemocnice Přerov

"Jde o obnovu starých věží. Nové jsou lepší prakticky ve všech parametrech. Kvalita monitorů a
zobrazení, možnost přesnější operativy, kvalitnější vodní pumpa i nástroje na zákroky uvnitř kloubu jsou dokonalejší. Jelikož je operativa z důvodů opatření souvisejících s epidemií covidu-19 výrazně omezena, příliš jsme nové vybavení zatím nevyužili," vysvětlil MUDr. Pavel Přikryl, PhD., primář Ortopedicko-traumatologického oddělení.

Jak dále uvedl, při běžném necovidovém provozu provádí lékaři v přerovské nemocnici kolem 500 artroskopií ročně, z toho zhruba 150 jsou artroskopie rekonstrukční. Využití věží je tedy velké. "Nejčastěji operujeme koleno, kdy ošetřujeme menisky, provádíme běžně plastiky předního zkříženého vazu, resekce či sutury menisků. Jedná se zhruba o 350 operací ročně. U ramen provádíme nejčastěji zákroky na rotátorové manžetě, stabilizaci luxabilních ramen a další. Tady se jedná asi o 100 operací za rok. Méně časté jsou artroskopické zákroky u lokte, hlezna, kyčle a zápěstí. Takových operací děláme asi 50 za rok," upřesnil primář.

Nové artroskopické věže prošly technologicky velkým posunem v zobrazení, krokem vpřed jsou také ve větší bezpečnosti pro pacienty. "Miniinvazivní operace navíc výrazně zkracuje pobyt v nemocnici a následné doléčení. Kapacita nemocnice je nyní určena pacientům s nemocí covid-19. Do budoucna ale bude díky této novince možné významně rozšířit kapacitu i spektrum prováděných artroskopických operací," dodal MUDr. Pavel Přikryl, PhD.

red

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Zveme všechny motorkáře, cyklisty i pěší do nově otevřené restaurace Route 66. Nabízíme denní menu, jídla na objednávku, speciality - hamburgery, dále něco na chuť k pivku, mnoho druhů...