Reklama

Sobota 10. června 2023, svátek má Gita, venku je 22.4 °C

Unikátní fotografie Davida Macháčka budou k vidění v Přerově

Kultura

18.10.2016

Autor: hcz

Od 20. října až do 28. února 2017 mohou milovníci jednoho okamžiku v přerovské Galerii Realit na Jiráskově ulici obdivovat fotografie známého reportéra a novináře Davida Macháčka, který v sobě před mnoha lety objevil vášeň pro fotografii.

David Macháček v roce 2014 založil fotoblog Můj rok se slovy: "Když už mám ten telefon, co umí i fotit, a zároveň jsem líný na psaní deníku, řekl jsem si, že letos zkusím fotodeník. Jeden den - jedna fotka. Žádné umění, žádná krása. Prostě jeden obrázek z každého dne, který mi uvízne v paměti a telefonu. Sám jsem zvědavý, jestli to vydržím a co vznikne za kolekci…".

Vydržel. Už téměř tři roky každý den přidává na svůj blog fotografii a dodnes k focení používá mobilní telefon, protože jej může mít stále při sobě. Z počátku se zaměřoval pouze na architekturu, postupem času lze spatřit také momentky z městských ulic, snímky z cest, portréty či oblíbené detaily. Důležitým pravidlem je vždy fotit spontánně a žádné snímky dopředu neplánovat, nearanžovat. Každou fotografii David Macháček doplňuje krátkým veršem, který dodává fotografiím autentičnost a odhaluje fotografovu náladu a pocity, se kterými fotografii pořídil.

V září spatřila světlo světa fotokniha Davida Macháčka - kniha doplněná o ručně psané verše a nálady. Galerie Krystal se rozhodla tuto jedinečnou a jedinou knihu vydražit. "Pokud se podaří knížku prodat, tak za utržené peníze nechám vyrobit velké fotky na podzimní výstavu v Přerově," pobízel k dražbě samotný autor na svém FB profilu. Podařilo se.

Jaké fotografie za vydraženou částku nechal vyrobit? Přijďte se podívat. Výstava bude zahájena 20. října a potrvá až do 28. února 2017.

hcz

Reklama

PODLAHY A INTERIÉRY

Katalog firem » Řemeslníci » Podlahy

Nabízíme podlahy plovoucí, laminátové, korkové, dřevěné, dvouvrstvé, vinylové, Thermofix, PVC, Novilon, linoleum, Marmoleum click. Prodáváme interiérové dveře PORTA DOORS, VRÁNA, SOLODOOR...