Reklama

Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava, venku je 15.1 °C

Unikátní fotografie Davida Macháčka budou k vidění v Přerově

Kultura

18.10.2016

Autor: hcz

Od 20. října až do 28. února 2017 mohou milovníci jednoho okamžiku v přerovské Galerii Realit na Jiráskově ulici obdivovat fotografie známého reportéra a novináře Davida Macháčka, který v sobě před mnoha lety objevil vášeň pro fotografii.

David Macháček v roce 2014 založil fotoblog Můj rok se slovy: "Když už mám ten telefon, co umí i fotit, a zároveň jsem líný na psaní deníku, řekl jsem si, že letos zkusím fotodeník. Jeden den - jedna fotka. Žádné umění, žádná krása. Prostě jeden obrázek z každého dne, který mi uvízne v paměti a telefonu. Sám jsem zvědavý, jestli to vydržím a co vznikne za kolekci…".

Vydržel. Už téměř tři roky každý den přidává na svůj blog fotografii a dodnes k focení používá mobilní telefon, protože jej může mít stále při sobě. Z počátku se zaměřoval pouze na architekturu, postupem času lze spatřit také momentky z městských ulic, snímky z cest, portréty či oblíbené detaily. Důležitým pravidlem je vždy fotit spontánně a žádné snímky dopředu neplánovat, nearanžovat. Každou fotografii David Macháček doplňuje krátkým veršem, který dodává fotografiím autentičnost a odhaluje fotografovu náladu a pocity, se kterými fotografii pořídil.

V září spatřila světlo světa fotokniha Davida Macháčka - kniha doplněná o ručně psané verše a nálady. Galerie Krystal se rozhodla tuto jedinečnou a jedinou knihu vydražit. "Pokud se podaří knížku prodat, tak za utržené peníze nechám vyrobit velké fotky na podzimní výstavu v Přerově," pobízel k dražbě samotný autor na svém FB profilu. Podařilo se.

Jaké fotografie za vydraženou částku nechal vyrobit? Přijďte se podívat. Výstava bude zahájena 20. října a potrvá až do 28. února 2017.

hcz

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

!! LAST MINUTE !!

ŘECKO - KRÉTA

8 dní odlet z Brna 11.7. – 18.7.2020

Annabelle Beach Resort ***** All Inclusive - 24 990,-Kč/dospělá osoba!

Civitel Creta Beach **** All Inclusive - 28 790,-Kč/dospělá osoba!

Club Calimera Sirens Beach ****+ All Inclusive - 31 990,- Kč/dospělá osoba!

Jo-An Beach **** polopenze - 20 290,- Kč/dospělá osoba!

Serita Beach ***** All Inclusive - 25 790,-Kč/dospělá osoba!