Reklama

Neděle 22. července 2018, svátek má Magdaléna, venku je 20.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Unikátní fotografie Davida Macháčka budou k vidění v Přerově

Kultura

18.10.2016

Autor: hcz

Od 20. října až do 28. února 2017 mohou milovníci jednoho okamžiku v přerovské Galerii Realit na Jiráskově ulici obdivovat fotografie známého reportéra a novináře Davida Macháčka, který v sobě před mnoha lety objevil vášeň pro fotografii.

David Macháček v roce 2014 založil fotoblog Můj rok se slovy: "Když už mám ten telefon, co umí i fotit, a zároveň jsem líný na psaní deníku, řekl jsem si, že letos zkusím fotodeník. Jeden den - jedna fotka. Žádné umění, žádná krása. Prostě jeden obrázek z každého dne, který mi uvízne v paměti a telefonu. Sám jsem zvědavý, jestli to vydržím a co vznikne za kolekci…".

Vydržel. Už téměř tři roky každý den přidává na svůj blog fotografii a dodnes k focení používá mobilní telefon, protože jej může mít stále při sobě. Z počátku se zaměřoval pouze na architekturu, postupem času lze spatřit také momentky z městských ulic, snímky z cest, portréty či oblíbené detaily. Důležitým pravidlem je vždy fotit spontánně a žádné snímky dopředu neplánovat, nearanžovat. Každou fotografii David Macháček doplňuje krátkým veršem, který dodává fotografiím autentičnost a odhaluje fotografovu náladu a pocity, se kterými fotografii pořídil.

V září spatřila světlo světa fotokniha Davida Macháčka - kniha doplněná o ručně psané verše a nálady. Galerie Krystal se rozhodla tuto jedinečnou a jedinou knihu vydražit. "Pokud se podaří knížku prodat, tak za utržené peníze nechám vyrobit velké fotky na podzimní výstavu v Přerově," pobízel k dražbě samotný autor na svém FB profilu. Podařilo se.

Jaké fotografie za vydraženou částku nechal vyrobit? Přijďte se podívat. Výstava bude zahájena 20. října a potrvá až do 28. února 2017.

hcz

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

Divadelní komedie
MANŽELSTVÍ V KOSTCE.
5.9. od 19.00

MANŽELSTVÍ V KOSTCE

scénář a režie: Luboš Balák
hrají: Zuzana Kronerová, Oldřich Navrátil

Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?