Reklama

Středa 22. září 2021, svátek má Darina, venku je 11.3 °C

U Laguny vznikne grilovací zóna

Zprávy z regionu

15.5.2021

Autor: red

Zatraktivnit přerovskou odpočinkovou oblast, rozšířit nabídku volnočasových aktivit, nabídnout lidem možnost udělat si piknik u vody, relaxovat u jídla. To všechno má splňovat nová grilovací zóna u Laguny, o které rozhodli radní.

Laguna

"Místo chceme vybudovat rychle a levně, bez nutnosti opatření ze strany stavebního úřadu. Kousek od vodní plochy necháme vytvořit zpevněnou štěrkovou plochu o velikosti zhruba 5 x 5 metrů, kam si mohou návštěvníci přinést dva grily. My dodáme sadu dvou stolů s lavičkami," uvedl primátor města Petr Měřínský. Slíbil, že grilovací místo se začne budovat ještě letos. Pokud se záměr ujme a bude se lidem líbit, není vyloučeno rozšíření plochy nebo pořízení zabudovaných veřejných grilů.

S nápadem na novou atrakci v relaxační části Přerova přišel radní Jakub Navařík. "V posledních letech se v mnoha městech Evropy, a dnes už i v České republice, objevují veřejné grilovací zóny. Ty jsou oblíbeny především obyvateli měst, kteří jinak nemají příležitost takto posedět s přáteli u grilu, protože nevlastní vhodný pozemek," vysvětlil Navařík, proč myšlenku prosazoval. Zabýval se všemi lokalitami, které by byly vhodné a nakonec navrhl místo u velké Laguny.

Areál je oblíbeným místem návštěvníků už řadu let. I když jde oficiálně o přírodní koupaliště až pro patnáct set osob, do vody plavci vcházejí sporadicky. Přerované spíše využívají okolní plochy. Nachází se tu dětské hřiště i sportoviště pro míčové hry, odrostlé děti či dospělí tu mohou na posilovacích strojích trénovat svou fyzičku. Milovníci diskgolfu tady mají svou trasu a v těsné blízkosti je rovněž park pro skateboardisty a koloběžkáře. Součástí areálu jsou také dvě restaurace.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

ZŘECKO – KRÉTA
Odlet Ostrava 23.09.2021

PORTO PLAZZA ***
7 nocí snídane, díte od 8 840 Kc
8 840 Kc
ERATO ***
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
9 530 Kc
CASTELLO VILLAGE RESORT ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 690 Kc
JO-AN PALACE ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 850 Kc
ERI BEACH &VILLAGE ***+
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
10 990 Kc
MEDITERRANEO ****
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
11 360 Kc
TRITON HOTEL ***
7 nocí all inclusive, díte od 10 570 Kc
11 440 Kc

Více nabídek Vám rádi sdělíme v naší kaceláři, telefonicky nebo emailem! Zavolejte nebo se u nás zastavte v Olympii v Olomouci