Reklama

Středa 20. ledna 2021, svátek má Ilona, venku je 2.1 °C

Tři králové k nám přijdou

Zprávy z regionu

9.12.2020

Autor: red

Charita Přerov každý rok již 21 let zajišťuje Tříkrálovou koledu a přináší požehnání domácnostem na Přerovsku a v jeho okolních obcích. Ne jinak tomu bude i letos, a to i přesto, že se potýkáme s dobou plnou omezení.

Tříkráloví koledníci 2020

Foto: Charita Přerov

I přes mnohá omezení, která tuto dobu provázejí, se rozbíhají přípravy Tříkrálové sbírky. Pokud to jen trochu půjde, ve většině okolních přerovských obcí vyrazí v lednu koledníci do ulic a domů, aby přinesli dobrou zvěst o narození Spasitele a napsali na dveře požehnání K+M+B (Christus mansionem benedicat, tedy Ať Kristus požehná tento příbytek).

"V jakém složení se skupinky v obcích objeví, bude záviset na aktuální situaci. Zatím se však většina koledníků připravuje a těší, že zvláště v této náročné době mohou lidem přinést naději a sílu. Jestliže však bude situace natolik nepříznivá, že nebude možné koledovat osobně, budou na každém obecním úřadě připraveny samolepky s požehnáním, křídy a kalendáříky, a také pokladnička. Za každý Váš finanční dar Vám již předem vděčně děkujeme," uvádí Alena Pizúrová, ředitelka Charity Přerov.

V městě Přerově se Tříkrálová sbírka 2021 uskuteční novou a netradiční formou. Místo koledování po domácnostech se v neděli 3. ledna 2021 v 17 hodin uskuteční on-line benefiční Tříkrálový koncert v kostele sv. Vavřince, který bude živě přenášet Televize Přerov a Youtube kanál Charity Přerov. Na koncertě zazní tóny vánoční i populární hudby a slova povzbuzení z úst různých přerovských osobností.

"Nejen v průběhu koncertu, ale i poté bude možnost Tříkrálovou sbírku finančně podpořit on-line formou přes virtuální kasičku. Srdečně Vás zveme k účasti na této nové tradici," doplňuje Emilie Šmídová, pastorační asistentka Charity Přerov.

Novinkou letošního roku je virtuální kasička, která je k dispozici na webu Tříkrálové sbírky (www.trikralovasbirka.cz), na kterém je mimo jiné pro všechny připraveno požehnání od koledníků formou audiovizuálního záznamu.

Virtuální kasička bude pro možnost daru spuštěna až do 24. ledna 2021. "Při obdarování je nutné zadat PSČ města Přerova 750 02, aby příspěvek byl připsán Charitě Přerov," upřesňuje k virtuální kasičce Alena Pizúrová.

"Každý, kdo bude chtít v rámci Tříkrálové sbírky poskytnout dar, bez ohledu na to, zda se bude jednat o finanční podporu při příležitost benefičního online Tříkrálového koncertu, či poděkování online koledníkům, kteří přinášejí požehnání domácnostem online formou prostřednictvím audiovizuálního záznamu na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz, je
nutné, aby dárce uvedl PSČ Přerova 750 02. Na základě této specifikace bude dar připsán Charitě Přerov," vysvětluje Emilie Šmídová.

"Velmi děkujeme všem, kteří nám i Tříkrálové sbírce zachovávají přízeň i v těchto nelehkých dobách. Do nového roku Vám přejeme pevné zdraví, živou naději a vyprošujeme mnoho Božího požehnání," dodává Alena Pizúrová.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

!! FIRST MINUTE ZÁJEZDY NÁ LÉTO 2021 !!

Egypt - Marsa Alam

15.7.-22.7.2021

Odlet z Brna!

Club Calimera Akassia Swiss Resort 5* - 17.890,-Kč/dospělá osoba, All Inclusive!

Hilton Marsa Nubian 5* - 17.790,-Kč/dospělá osoba, All Inclusive!

Pickalbatros Sea World Marsa Alam 5* - 20.990,-Kč/dospělá osoba, All Inclusive!

Royal Brayka Beach 4* - 16.090,-Kč/dospělá osoba, All Inclusive!