Reklama

Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, venku je 12.5 °C

Studenti VOŠ zdravotnické obsadí od září i třetí a čtvrté podlaží zrekonstruované školy

Zprávy z regionu

10.8.2022

Autor: red

Už rok sídlí přerovská Vyšší odborná škola zdravotnická v nově opraveném objektu, který patří městu. Prozatím se zdravotníci vzdělávali v prvním a druhém nadzemním podlaží, před pár dny už bylo stavebně upraveno i to třetí a čtvrté. Do této části rekonstrukce investovalo město Přerov 4 miliony 291 tisíc korun.

Foto: Magistrát města Přerova

Od května do konce července došlo v budově ke kompletní výměně silnoproudé elektroinstalace, jsou zde nová světla, hotová je rovněž výměna podlahových krytin. Obnovou prošlo i sociální zázemí, které má nové rozvody, obklady a dlažby. Obě patra jsou také čerstvě vymalovaná.

Budova, která byla na náměstí Přerovského povstání postavena v roce 1975, sloužila v návaznosti na sousední sídlo KSČ jako Dům politické výchovy. Po revoluci zde sídlilo odloučené pracoviště Střední zdravotnické školy Hranice, jenže objekt nebyl zateplený a jeho provoz se stal přítěží. Kvůli úsporám se proto v roce 2018 škola vrátila pouze do svého mateřského hranického působiště. Odchod studentů z města ale nebyl vnímán pozitivně. Společnost Agel, která působí i v přerovské nemocnici, se proto dohodla se zástupci Přerova, Olomouckého kraje a Arcibiskupství olomouckého, že do budovy opět navrátí studentský ruch. Vyšší odborná škola zdravotnická přivítala první žáky v září roku 2021, a to v budově, která byla za 24 milionů zrekonstruována. Větší část platilo město, dotace činila 4,5 milionu. Dostala tehdy novou fasádu, vyměnila se okna, zateplila střecha, zřízen tu byl i nový bezbariérový vstup do budovy. Podoba objektu se zcela změnila, neboť z něj byly sejmuty původní boletické panely obsahující azbest.

Vyšší odborná škola zdravotnická zahájí v září už druhý školní rok a o studium je zájem. K přijímacímu řízení se letos přihlásilo 157 zájemců, do lavic zasedne více než stovka z nich, a to na prezenční a kombinovanou formu studia oboru diplomovaná všeobecná sestra. O studium mají v posledních letech zájem i muži, letos jich nastoupí dvacet.

red

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Hrad SOVINEC
1 + 2. října
BALADY ZBOJNICKÉ

O zábavu se postarají:
Famózní šermíři BIBUS SPIRITUS
Významná šermířská a divadelní společnost FUENTE OVEJUNA
Skupina historického šermu NUNTIUS REGIS
Sokolník Monti
řemeslo Kovářské představí Mistr Jakub a U aničky si budete moci vyrobit svíčku
V ceně vstupenky je samozřejmě vstup na věž a prohlídka hradu
více na:https://www.spinavci.cz/plakat_bz.htm