Reklama

Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše, venku je 26.3 °C

Školy a školky obsadili řemeslníci

Zprávy z regionu

1.7.2021

Autor: red

Začaly prázdniny a přerovské školy obsadili řemeslníci, kteří v průběhu dvou měsíců musí stihnout naplánované opravy. Budou se pohybovat na střechách i ve sklepních prostorách, montovat nová zařízení i vyměňovat zastaralou elektroinstalaci.  V Základní škole Trávník kvůli rekonstrukci ukončili žáci školní rok o něco dříve.

Mateřská škola Radost

"Nejčastějším problémem přerovských školských objektů je stav povrchu plochých střech. Materiál je léty degradovaný a při silných deštích dochází k průsaku do budovy. Tak vznikají i nebezpečné situace, jakou bylo i zatečení do elektřiny v Mateřské škole Radost v Kozlovské ulici. Oprava bude stát 892 tisíc korun," nastínil náměstek přerovského primátora Petr Kouba. Vzpomněl, že dělníci budou za 228 tisíc opravovat i střechu nad vstupem do Základní školy Za Mlýnem. A obsadí také střechu správní budovy v Mateřské škole U Tenisu, za jejíž opravu město zaplatí 146 tisíc korun.

"S vodou, tentokráte ovšem pod zemí, má problém školka v Jasínkově ulici, neboť tu prasklá vodovodní přípojka způsobila zatečení do sklepních prostor. Počítáme s opravou za 125 tisíc korun," řekl náměstek Kouba. V mateřince v Máchově ulici zase musí řešit plynový kotel, který vypověděl službu a nové zařízení i s montáží bude stát městskou pokladnu 328 tisíc.

Největší investice ovšem čeká Základní školu Trávník, kde probíhají náročné stavební úpravy, a proto taky děti dostaly vysvědčení už 25. června. Škola totiž pokračuje v loni započaté opravě silnoproudé elektroinstalace, která přijde na 27 milionů. V loňském roce byla provedena část prací v objektu jídelny, kuchyně, skladů a tělocvičny, to vše za dva a půl milionu korun. Do konce srpna letošního roku by měly mít novou elektroinstalaci všechny prostory. Škola slouží dětem od roku 1977, rozvody elektřiny jsou původní, tedy více než čtyřicet let staré a neunesou už současné nároky na připojení moderních technických zařízení.

red

Reklama

Restaurace Harmonie

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Nabízíme příjemné posezení v letních měsících na letní terase pro 40 osob. Za příznivého počasí navíc připravujeme speciality na grilu a nabídku letních nápojů. Vnitřní prostor rest...