Reklama

Čtvrtek 14. listopadu 2019, svátek má Sáva, venku je 8.3 °C

Škodova ulice opět o něco pěknější

Zprávy z regionu

22.10.2019

Autor: red

Kauza "Škodova ulice“, která dlouhé roky plnila stránky novin, je definitivně u konce. Stavební firma upravila prostranství, které tu vzniklo po zbourání někdejšího romského ghetta. Za revitalizaci území, které bylo dlouhé roky ostudou Přerova, zaplatilo město 2 miliony 650 tisíc korun.

Škodova ulice

Škodova ulice se nachází v blízkosti vlakového nádraží a tato vstupní brána do města byla dlouhé roky považována za nejhorší přerovskou adresu. Romské rodiny, které tu žily, byly vystěhovány a po mnoha peripetiích vjely na podzim roku 2017 do této lokality bagry, které čtvrť srovnaly se zemí. Město za bourání zaplatilo 3 a půl milionu korun, z toho 2 a půl milionu činila dotace. A jednou z podmínek získání této státní podpory byla právě revitalizace, která přišla na řadu letos. S úpravou začali dělníci v polovině července a jejich práce spočívala v oživení a úpravě úseku o délce 84 metrů, především veřejných ploch a chodníků. Chodník podél této plochy byl předlážděn, součástí zakázky byla i oprava oplocení mezi pozemkem a plochou bývalé továrny Heinik. Původní zídku, která byla tvořena smíšeným zdivem z kamene a cihel, nahradilo betonové oplocení. Je tu nové kontejnerové stání, dvě lavičky i odpadkové koše. 

Po rozebrání zbytků dlážděných ploch, vymýcení křovin a srovnání terénu přišlo na řadu dosypání zeminy a osetí trávou. Travnatá plocha v místě, kde kdysi žilo až 500 lidí, je pomyslnou páskou v cílové rovince. Celá čtvrť, kdysi hustě obydlená, zůstane takto zakonzervována. S výstavbou, která tu byla v plánu ještě před deseti lety, se nepočítá. V těsné blízkosti této lokality totiž povede průpich městem, který se už připravuje a který změní tvář této přerovské části.

red

Reklama

FINCENTRUM a.s. - Ing. Jiří Peloušek

Katalog firem » Finance » Pojišťovací makléři

Finančně poradenská společnost Fincentrum a.s. Vám nabízí:

- MIMOŘÁDNÉ SLEVY AŽ 40% na pojištění majetku občanů.
- Výhodné podmínky pojištění vozidel občanům i firmám.
- Velmi výhodné podmínky pojištění pro podnikatele a firmy.
- Bezplatný audit Vašich stávajících pojistných smluv a návrh řešení pojistné ochrany.

- Speciální akce na hypoteční úvěry a jejich refinancování.

- Exkluzivní podmínky garantovaného spoření formou bankovních vkladů s vysokým úrokem pro občany i firmy.

- Stavební spoření - nyní akce - SMLOUVA BEZ POPLATKU ZA UZAVŘENÍ!

Kancelář: Ing. Jiří Peloušek
OC Koloseum (horní Albert) - 1. patro, Přerov
Tel: 724 185 087, 581 202 222
jiri.pelousek@fincentrum.com