Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 18.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Škodova ulice opět o něco pěknější

Zprávy z regionu

22.10.2019

Autor: red

Kauza "Škodova ulice“, která dlouhé roky plnila stránky novin, je definitivně u konce. Stavební firma upravila prostranství, které tu vzniklo po zbourání někdejšího romského ghetta. Za revitalizaci území, které bylo dlouhé roky ostudou Přerova, zaplatilo město 2 miliony 650 tisíc korun.

Škodova ulice

Škodova ulice se nachází v blízkosti vlakového nádraží a tato vstupní brána do města byla dlouhé roky považována za nejhorší přerovskou adresu. Romské rodiny, které tu žily, byly vystěhovány a po mnoha peripetiích vjely na podzim roku 2017 do této lokality bagry, které čtvrť srovnaly se zemí. Město za bourání zaplatilo 3 a půl milionu korun, z toho 2 a půl milionu činila dotace. A jednou z podmínek získání této státní podpory byla právě revitalizace, která přišla na řadu letos. S úpravou začali dělníci v polovině července a jejich práce spočívala v oživení a úpravě úseku o délce 84 metrů, především veřejných ploch a chodníků. Chodník podél této plochy byl předlážděn, součástí zakázky byla i oprava oplocení mezi pozemkem a plochou bývalé továrny Heinik. Původní zídku, která byla tvořena smíšeným zdivem z kamene a cihel, nahradilo betonové oplocení. Je tu nové kontejnerové stání, dvě lavičky i odpadkové koše. 

Po rozebrání zbytků dlážděných ploch, vymýcení křovin a srovnání terénu přišlo na řadu dosypání zeminy a osetí trávou. Travnatá plocha v místě, kde kdysi žilo až 500 lidí, je pomyslnou páskou v cílové rovince. Celá čtvrť, kdysi hustě obydlená, zůstane takto zakonzervována. S výstavbou, která tu byla v plánu ještě před deseti lety, se nepočítá. V těsné blízkosti této lokality totiž povede průpich městem, který se už připravuje a který změní tvář této přerovské části.

red

Reklama

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

Informační leták: nabidka_6404.pdf

Ve výhradním zastoupení nabízíme ke koupi byt o celkové ploše 74 m² dispozičně řešen jako 3+kk nacházející se ve 4.NP cihlového domu na ulici Divišova v Olomouci. Byt prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2015, elektřina v mědi, nové podlahy, kuchyňská linka, plynový kotel, rozvody tepla. Byt má plastová okna, vytápění a ohřev vody je zajištěn centrálním plynovým kotlem. K bytu náleží prostorný zděný sklep. Parkování je možné zezadu za domem na pozemku SVJ. V okolí domu je kompletní občanská vybavenost. V případě Vašeho zájmu kontaktujte našeho makléře. S případným financováním Vám rádi pomůžeme prostřednictvím našeho hypotečního centra.