Reklama

Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie, venku je 3.3 °C

Silvestrovská show otužilců na řece Bečvě oslavila půl století

Zprávy z regionu

31.12.2019

Autor: hcz

Už po padesáté se sešli otužilci ze všech koutů republiky v Přerově na břehu řeky Bečvy, aby si vychutnali odpolední silvestrovské koupání. Třiatřicet odvážných borců přišly podpořit tisícovky Přerovanů. Otužilcům fandili stejně jako v předchozích letech z obou břehů Bečvy, ale i z lávky u loděnice a mostu u sokolovny.

V přerovské sokolovně se otužilci před začátkem show převlékli do kostýmů. Princezny, brouček, nevěsta, šašek, kopretina, nebo třeba pavoučí žena, která byla nakonec vyhlášena nejlepší maskou letošního jubilejního ročníku otužilecké show, se na silvestrovskou show těšili, i když podle jejich slov jim počasí letos nepřálo. Voda měla pouze jeden stupeň nad nulou a vzduch dva stupně Celsia. "Počasí nám dnes moc nepřeje, ale do vody se těším," svěřila se před startem Věra Kubanová z Vlkoše, které byla nejhezčí maskou letošního ročníku.

Na startu se sešlo třiatřicet zimních plavců. Nejstarším účastníkem byl prostějovský Bohumil Pácl, který za pár dní oslaví osmdesátku. "Měřil jsem teplotu vody, má jen jeden stupeň Celsia," řekl před startem Pácl, který se zimnímu plavání věnuje řadu let. "Plavat chodím celoročně, v zimě mě to ale baví víc," dodal muž, jehož receptem na zdraví je otužování se studenou vodou.

Otužilci ve vodě tančili a nechyběly ani plavecké výkony.

 

hcz

Reklama

ELEKTRICKÁ KOLA

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

Prodej, servis a půjčovna elektrických kol a skútrů. (E-totem, Lovelec, Crussis, 4Freetime). Regionální zastoupení pro střední Moravu.