Reklama

Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka, venku je 0.3 °C

Seniorky získaly na MČR titul ve společné skladbě s obručemi

Zprávy z regionu

24.11.2022

Autor: red

Sportovní hala Masarykovy univerzity v Brně Bohunicích hostila o víkendu moderní gymnastky v královské disciplíně, společných skladbách. V pěti kategoriích předvedlo 59 družstev své výkony. Nejmladší měly na programu jedno provedení skladby bez náčiní, další družstva ve všeobecném závodě předvedla první provedení, nejlepších šest týmů postoupilo do finálové části, kde bojovaly o tituly nejvyšší. Přerovské moderní gymnastky měly zastoupení ve třech kategoriích - nadějích starších, juniorek a seniorek.

Trochu sportovního štěstí scházelo v sobotu našim mladším zástupkyním v kategorii nadějí starších a juniorek, aby zhodnotily svou aktuální výkonnost. Stejný scénář, zaváhání, podobné hodnocení nadějí 14.200 a juniorek 14.700 stačilo v silné konkurenci na 11. místo. Obě družstva byla složena převážně z mladších gymnastek, které mohou v kategoriích závodit ještě v dalším roce a posunout své výkony dál.

V seniorské kategorii náš tým ve složení Stela DOČEKALOVÁ, Hana HORÁČKOVÁ, Denisa KARASOVÁ, Kateřina VAŘÁKOVÁ a Eliška ZBOŽÍNKOVÁ ztvárnily na hudební doprovod Cuba Chase od Hanse Zimmera pod choreografickou taktovkou Alice Gřešákové skladbu v tempu, s dynamickými změnami a elegancí a téměř o čtyři body porazily soupeřky z Mantily Brno a TJ Bohemians Praha. Svůj výkon podtrhly dosažením nejvyšší známkou mistrovství 24.050 a ovládly tuto kategorii.

Poprvé tak získaly v této kategorii pro náš klub titul, po bronzových medailích seniorek z roku 2004 a juniorek z roku 2007. Skvělou reprezentací klubu tak zakončily mistrovství, které bylo přehlídkou pohybové elegance a pro diváky krásnou podívanou. Velká gratulace míří všem závodnicím, realizačnímu týmu patří poděkování za nasazení, trpělivost a čas věnovaný přípravě.

red

Reklama

OS MORAVAINVEST

Katalog firem » Finance » Pojišťovací makléři

Pojištění motorových vozidel Pojištění osob Pojištění majetku Pojištění průmyslových a podnikatelských rizik