Reklama

Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid, venku je 0.1 °C

Sedmdesát parkovacích míst projde opravou. Budou mít povrch, který je šetrný k přírodě

Zprávy z regionu

25.1.2023

Autor: red

Rekonstrukcí projdou parkoviště v přerovských ulicích Jasínkova, Interbrigadistů a Jižní čtvrť IV. Oprava sedmdesáti parkovacích míst by měla přijít zhruba na 7 milionů korun, město na ni bude žádat dotaci a získat může až 85 procent způsobilých výdajů.

Foto: Magistrát města Přerova

Plánovaná oprava se týká tří parkovišť na Jižní čtvrti, kde je 22 parkovacích míst, v Jasínkově ulici se jedná o dvě parkoviště celkem pro 27 aut a na Interbrigadistů se mají rekonstruovat rovněž dvě parkoviště pro 21 míst. Počítá se i s místy pro invalidy, dohromady jich bude v těchto lokalitách 5. Stav daných parkovišť je havarijní, jejich betonový povrch se rozpadá. Stávající betonový kryt, včetně podkladních vrstev a obrubníků, bude odstraněn a následně nahrazen. Nové vrstvy budou mít schopnost vsakovat srážkovou vodu a speciální povrch si poradí i s úkapy ropných látek. Kryt parkovišť je navržený ze zatravněných roštů z ekologicky neutrálního materiálu, ze 100% recyklovatelného plastu. Všechna parkoviště jsou navržena ve stávajících směrových a výškových poměrech, nebude se na nich nic měnit.

Úředníci města monitorují i stav dalších parkovišť. V plánu je například také úprava parkovacích ploch v ulici U Hřbitova, kde bude vybudováno 24 nových parkovacích stání, z toho dvě pro invalidy, za dva a půl milionu korun. V současné době se zpracovává také projektová dokumentace na rozšíření a rekonstrukce všech parkovišť na Jižní čtvrti II.

red

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Sleva 40% na multifokální čočky, 30% na PC filtr, 20% na ztenčené čočky. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy). Velký výběr zlevněných obrub.