Reklama

Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel, venku je 15.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Restaurace Městského domu je opět bez provozovatele

Zprávy z regionu

8.8.2022

Autor: red

Po třinácti měsících odchází z Městského domu společnost Apetit, která tu provozovala restauraci. Důvodem odchodu je hlavně dramatické zvýšení cen energií.

Historický dům patřící městu od pondělí 8. srpna opět osiřel a najít nájemce, který by se zabýval gastronomií, je problematické."To už víme z dřívějších dob, kdy jsme těžko a opakovaně hledali provozovatele," potvrdil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Personál společnosti Apetit přivítal návštěvníky poprvé 21. června loňského roku, po téměř čtrnácti měsících, kdy byla kvůli nezájmu ze strany podnikatelů v pohostinství restaurace Městský dům zavřená. Teď je město coby majitel Městského domu opět ve stejné situaci. Další nájemce odešel a nový není na obzoru. Přitom dosud byly městem nastaveny nadstandardní podmínky. "Lze předpokládat, že se opět schválí úleva z nájemného a provozovatel tak zaplatí symbolických sto korun měsíčně. V plné výši bude ovšem hradit spotřebované energie," uvedla vedoucí Kanceláře primátora Daniela Novotná s tím, že záměrem města je najít co nejdříve provozovatele, který se nebude bát nové výzvy.

Naposledy byla restaurace Městského domu pro veřejnost otevřena uplynulý víkend v průběhu Svatovavřineckých hodů. "Lidé se ale nemusejí bát, že by si na podzim při návštěvě divadelního představení nebo koncertu nedali kávu nebo skleničku vína – občerstvení v kavárně bude při kulturních akcích zajištěno," doplnila Daniela Novotná.

Městský dům stojí na Masarykově náměstí od roku 1897 a je nejvýznamnějším kulturním zařízením ve městě. Restauraci tam v novodobé historii provozovala společnost Imit, pak ji převzaly Kulturní a informační služby města Přerova. Před společností Apetit tu byl od ledna roku 2019 Hotel Jana. Společnost měla v plánu podnikat v Měšťáku pět let, ale po roce a čtvrt smlouvu s městem ukončila.

red

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Sleva 30% na zabarvovací čočky, 25% na všechny sluneční brýle, 40% na multifokální čočky, 30% na PC filtr, 20% na ztenčené čočky. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy).