Reklama

Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše, venku je 26 °C

Rehabilitace přerovské nemocnice vrací formu pacientům po koronaviru

Zprávy z regionu

7.7.2021

Autor: red

Rehabilitační oddělení přerovské nemocnice reaguje na aktuální situaci, kdy se řada lidí po prodělaném onemocnění covid-19 necítí zcela fit. Specialisté pomáhají těmto pacientům k návratu do původní kondice.

Cvičení na rehabilitačním oddělení Nemocnice Přerov

Foto: Nemocnice Přerov

Vyčerpanost, bolesti páteře, kloubů i svalů či dlouhodobý pocit únavy. To jsou jen některé z celé řady postcovidových problémů, se kterými se lidé vracejí ke konzultaci do ordinací ošetřujících lékařů. Ti mohou při řešení jejich problémů v mnoha případech doporučit i rehabilitaci. Pacienta, který se rozhodne pro tuto léčbu, čeká na úvod vyšetření rehabilitačním lékařem, aby stanovil konkrétní léčebný plán, který zahrnuje péči fyzioterapeuta a některé formy fyzikální léčby, které pomohou jeho stav zlepšit.

"Jedná se především o pohybovou léčbu pod vedením fyzioterapeuta, kterou pak provádí pacient doma v pravidelném režimu. Jedná se o trénink vytrvalostní i silový, včetně ošetření hrudníku, zlepšení dechového stereotypu a nácvik správného dýchání," konkretizuje léčbu MUDr. Jana Řezáčová, primářka rehabilitačního oddělení s tím, že k obnově zdraví a kondice přispívají i metody fyzikální léčby, např. CO2 suchá koupel, vodoléčebné a elektroléčebné procedury, ošetření laserem, nebo některé typy masážních technik.

Lékaři a fyzioterapeuti kladou na rehabilitačním oddělení přerovské nemocnice důraz na správný výběr pohybové techniky, frekvenci léčby i výši tolerované zátěže. "Celý rehabilitační program k obnově kondice postcovidového pacienta je přísně individuální, řídí se aktuálním zdravotním stavem, a také stavem jeho organismu, který byl před onemocněním," zdůrazňuje na závěr MUDr. Jana Řezáčová s tím, že doba léčení se v těchto případech na ambulantní rehabilitaci pohybuje v rozmezí 3 až 4 týdnů.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

EGYPT

8 dní odlet Praha, Brno, Ostrava 04.08. – 11.08.
HURGHADA

Magic Beach Hotel **** all inclusive 9 990 Kč
Empire Beach Resort *** all inclusive 9 990 Kč
Hawaii Paradise Aqua Park Resort ***** all inclusive 11 490 Kč
Magic Beach Hotel **** all inclusive 11 490 Kč
Balina Paradise Abu Soma ***+ all inclusive 11 810 Kč
Jasmine Palace ***** all inclusive 12 080 Kč
Royal Star Beach Resort **** all inclusive 12 100 Kč
AMC Royal Hotel & Spa ***** all inclusive 12 980 Kč
Imperial Shams **** all inclusive 12 980 Kč
Pickalbatros Albatros Palace ***** all inclusive 12 980 Kč
Pickalbatros Beach Albatros Resort **** all inclusive 13 080 Kč
Prima Life Makadi Resort ***** extra all inclusive 17 690 Kč

Více nabídek Vám rádi sdělíme v naší kaceláři, telefonicky nebo emailem! Zavolejte nebo se u nás zastavte v Olympii v Olomouci - jsme zde každý