Reklama

Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián, venku je 16.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Radnice plánuje opravit dva domy na náměstí TGM

Zprávy z regionu

8.1.2021

Autor: red

Rok 2021 sice ponese v oblasti investic následky koronavirové krize, nezastaví ale všechny plány. V Přerově se bude i letos opravovat a vylepšovat za desítky milionů korun. Finalizují se investice z loňského roku, které byly už započaté, případně připravené k realizaci. Bude dokončena rekonstrukce školního hřiště U Tenisu a vymění se parkety v Městském domě.

Blažkův dům na náměstí TGM

Prioritním úkolem je připravit k opravě dva domy na Masarykově náměstí, které od sebe dělí šedesát metrů a téměř sto let. Zástupci města chtějí postupnými opravami oživit původní historické centrum Přerova. První budovou je takzvaný Blažkův dům, který tu bez zásadnějších rekonstrukcí stojí od roku 1881. Teď v něm má po generální opravě vzniknout centrum pro začínající podnikatele, kteří chtějí v rámci Olomouckého kraje rozjet byznys, nebo už se podnikáním zabývají. V tuto chvíli se připravují podmínky pro výběr zhotovitele stavebních prací, který zajistí opravu domu, jenž nepřijde o svůj dobový ráz. Do rekonstrukce a vybavení půjde zhruba 80 milionů korun, na investici město žádá dotaci z evropských zdrojů. V interiéru starého domu vznikne do roku 2023 coworkingový prostor pro nezávislé profesionály nebo lidi, kterým nevyhovuje práce z domova. Ti všichni tu za předem sjednaných podmínek budou moci vykonávat svou běžnou práci. Součástí domu budou kancelářské prostory vybavené nábytkem i technikou. K nim má patřit i zasedací místnost pro dvacet lidí, větší prostor pak nabídne konferenční sál pro šedesát osob, který se může příčkou rozdělit na dva menší sály. Bude tu i vybavená dílna, kde má být třeba stojanová vrtačka, bruska, řezačka plastů, gravírovací a řezací laser, 3D tiskárny či programovatelný šicí stroj. Dům má mít světlou fasádu a kvalitní dřevěná tmavohnědá okna, štuky budou opraveny a zachovány. Střecha bude kryta keramickou taškou v barvě cihlově červené, klempířské prvky mají být z plechu ve šedostříbrné barvě.

Bývalá budova Emosu

Druhá nemovitost, která bude letos předmětem zájmu, stojí od šedesátých let 20. století na adrese náměstí TGM 16 a obyvatelé města ji znají pod názvem Emos. Budova z doby socialismu má být přeměněna na moderní sídlo magistrátu. Do konce ledna se radní seznámí s několika architektonickými návrhy, jak by objekt mohl vypadat, a pro jeden z nich se rozhodnou. Pokud půjde vše podlé plánů, s realizací by mohlo začít už v příštím roce.

red

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Dne 7a8 Srpna proběhne na zámku Plumlov
ŠERMÍŘSKÝ VÍKEND
Po dobu celého víkendu Vás budou mít čest bavit
Šermíři a bubeníci Grál
Své šermířské pohádky představí FUENTE OVEJUNA
Mušketýrský regiment Corporal
Taneční skupina Roseta
A nebude chybět ani Sokolník či loutkové pohádky

Po dobu celé akce si mimo jiné můžete zastřílet z luku navštívit dobový tábor projet se na koních a nebo okusit řemeslo kovářské

Více INFO: https://www.plumlov-zamek.cz/akce/7-8-8-202 1-sermirsky-vikend-na-zamku