Reklama

Sobota 5. prosince 2020, svátek má Jitka, venku je 9.9 °C

Putování pohádkovým lesem - Orizaro ukrylo v koutech u Laguny deset nejznámějších pohádek

Zprávy z regionu

13.9.2020

Autor: hcz

Sobotní odpoledne (12. srpna) patřilo pohádkám. Peklo plné čertů, chaloupka celá z perníku, Bob a Bobek, Trautenberk nebo smutná princezna. Taková byla cesta pohádkovým lesem, kterou pro malé i velké návštěvníky připravil na březích Laguny turistický oddíl TOM Lišáci.

Startovalo se od Bašty u Dokládalů. "K dnešnímu třicátému výročí Orizara jsme pro návštěvníky připravili deset stanovišť, na kterých jsou podle nás ty nejlepší pohádky - Smutná princezna, peklo, Perníková chaloupka, Mrazík, Králíci z klobouku. U nich děti spolu s rodiči plní zadané úkoly. Máme tady i jedno stanoviště navíc, to poslední. Není pohádkové, je narozeninové, kde budou návštěvníci psát veršovaná přáníčka," prozradil za organizátory ředitel Ladislav Župka.

A proč přáníčka? Jednou si ředitel (Ladislav Župka), když manželka láteřila, řekl ... proč tohle všechno dělám, vždyť je to k ničemu. A při uklízení narazil na veršovaná přáníčka, ze kterých se dověděl, že se jeho akce, které pořádá, většině lidem líbí. A to je vždy takový balzám, aby se další rok v tom, co dělá, pokračovalo.

"Orizaro, cesta pohádkovým lesem, vede kolem velké a malé Laguny. Zvolili jsme čtyři směry. Trasa vede po zelené, modré, červené a žluté stezce. Naší snahou je zapojit do plnění úkolů i rodiče," dodal Župka. V letošním roce pozvali organizátoři mezi sebe i kočárky. "Uvidíme, zda se někdo najde a přijede s nazdobeným kočárkem," dodává Župka.

Příležitost podívat se do pohádky si nenechaly ujít stovky dětí. Na stanovištích na ně čekaly pohádkové bytosti, které se ocitly v nesnázích. Čerti potřebovali nanosit vodu, Nastěnce se nedařilo rozlousknout ořechy…. A tak děti pomáhaly, co jim síly stačily. Pětiletá Bětuška zápasila na břehu Bečvy s kbelíkem, a tak jí na pomoc přispěchal tatínek. To zase Kačence s poznáváním bylin u čarodějnic pomáhal dědeček. "Všechny kytičky se mně nedařilo poznat, ale dědečkovi to šlo dobře," svěřila se. Sobotní odpoledne se vydařilo.

Organizátoři Orizara zvou všechny na výstavu: "Přijďte se podívat do pasáže, kde máme k výročí uchystanou výstavu, na které vzpomínáme nejen na padesát let oddílu TOM Lišáci, ale také na všechny akce, které jsme za ty roky pořádali. 

hcz

Reklama

STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky » Pánská móda

V ČASE PŘEDVÁNOČNÍM AKTUÁLNĚ NABÍZÍME:
- OBLEKY- SPOLEČENSKÉ, BUSINESS
- KALHOTY OBLEKOVÉ, PRO VOLNÝ ČAS
- KOŠILE NOVÝCH VZORŮ
- SPOLEČENSKOU OBUV
- NOVÁ KOLEKCE - OPASKY zn. HERCO
- ŠIROKOU ŠKÁLU MÓDNÍCH DOPLŇKŮ VČETNĚ NOVÉ KOLEKCE KRAVAT A MOTÝLKŮ zn. COLLECTION ADAM, LINTA

POMŮŽEME VÁM RÁDI S VÝBĚREM, DOLADÍME DETAILY...

LZE U NÁS TAKÉ ZAKOUPIT:
- ELEGANTNÍ SVETRY, VESTY, JEMNÝ ÚPLET
- VOLNOČASOVÁ SAKA
- JEANSY S VYSOKÝM PASEM I V NADMĚRECH
- BEKOVKY
- KABÁTY -PODZIM I ZIMA

!!!PRO DÁMY!!!

JEANS MARTEN S VYSOKÝM PASEM
NOVÁ KOLEKCE ČEPIC A BARETŮ

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU! TĚŠTE SE NA VÁŠ NOVÝ OUTFIT!

!!!SLEVA NA VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ. CENY OD 2999,-!!!