Reklama

Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie, venku je 3.3 °C

Primátor Lajtoch "grilování" přežil, proti němu stál i Vít Bárta

Zprávy z regionu

11.12.2012

Autor: Barbora Říhová

Přerovský primátor Jiří Lajtoch zůstává i nadále ve své funkci. Petice, která vznikla z iniciativy opoziční strany Společně pro Přerov, dorazila spolu s 1600 podpisy k zastupitelstvu minulý čtvrtek. Zastupitelé však včera jeho odchod nepodpořili, a to i přesto, že se za něj přimlouval i nečekaný host, nepravomocně odsouzený poslanec Vít Bárta. Pro Lajtochovo odvolání nakonec hlasovalo pouze sedm z třiceti dvou přítomných zastupitelů.

Iniciátorem petice je Jiří Kohout ze strany Společně pro Přerov, který je zároveň krajským šéfem Věcí veřejných. Ten na zasedání zastupitelstva na podporu této petice také vystoupil: "Občané si přejí, aby primátor odstoupil. Těchto občanů, kteří petici podepsali, bylo asi 1600. Nelíbí se jim, že město vede někdo, kdo je obviněn z trestného činu," uvedl Kohout. Za Lajtochovu rezignaci se přimlouval i Vít Bárta, kterého Kohout pozval. "Primátor a senátor Jiří Lajtoch by měl jít do sebe a odstoupit z funkce stejně jako já z ministerstva, když jsem zjistil, že jsou na mou osobu podána dvě trestní oznámení, a to jsem nebyl spojován s dvěma evidentně předraženými zakázkami jako tady pan primátor," uvedl Bárta, který už nedodal, že i nadále zůstal ve funkci poslance.

Foto: Barbora Říhová

Primátora se zastal například jeho spolustraník Čestmír Hlavinka, který zastupitele poprosil, aby ctili presumpci neviny. "Nemá smysl se tady dohadovat, zatím nebylo prokázáno, že by se dělo něco nečestného, tuto petici bychom tedy neměli podpořit," uvedl Hlavinka. Zdrženlivě se zachovali komunisté, kteří celou aféru označili za nechutnou a oznámili, že hlasovat nebudou. Objevily se také názory, že by měl primátor zvážit odstoupení sám. "Myslím, že celá tato korupční aféra pověsti Přerova vůbec nepomáhá. Podle mě by o odvolání vůbec neměli rozhodovat zastupitelé. Pan primátor by měl být soudný, uznat, že městu škodí a odstoupit sám," vyjádřila svůj názor Elena Grambličková z ODS.

Po dlouhé diskuzi, kdy si zastupitelé vyslechli spoustu názorů pro i proti tomu podpořit tuto petici nejen od svých kolegů, ale také občanů města, byl prostor věnován také hlavnímu aktéru Jiřímu Lajtochovi. "Nebylo mi příjemné toto všechno poslouchat a rád bych upozornil na to, že jsem zatím nebyl obžalován a cítím se nevinný. Uvažovat o rezignaci by tedy bylo předčasné a naprosto zbytečné," uvedl Lajtoch. Upozornil také na to, že po podrobnějším zkoumání byla jako platná shledána pouze polovina podpisů pod peticí.

Foto: Barbora Říhová

Lajtochovo odvolání podpořilo nakonec pouze sedm zastupitelů, proti tomuto odvolání bylo sedmnáct, dva se zdrželi a šest nehlasovalo. Jiří Lajtoch, který po dobu jednání působil lehce nervózním dojmem, si tak mohl konečně oddychnout. Po palbě ze všech stran nakonec zůstává i nadále ve své funkci.

Barbora Říhovárihova@nejlepsi-adresa.cz

Reklama

STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky » Pánská móda

PLESOVÁ SEZÓNA JE TADY!

S NÁMI VÁS TO NEZASKOČÍ.

NABÍZÍME:
- OBLEKY- SPOLEČENSKÉ, BUSINESS
- KALHOTY OBLEKOVÉ I PRO VOLNÝ ČAS
- KOŠILE NOVÝCH VZORŮ
- SPOLEČENSKOU OBUV
- OPASKY
- ŠIROKOU ŠKÁLU MÓDNÍCH DOPLŇKŮ

POMŮŽEME VÁM RÁDI S VÝBĚREM, DOLADÍME DETAILY...

LZE U NÁS TAKÉ ZAKOUPIT:
- ELEGANTNÍ SVETRY, VESTY, JEMNÝ ÚPLET
- VOLNOČASOVÁ SAKA
- JEANSY S VYSOKÝM PASEM I V NADMĚRECH
- KLOBOUKY, BEKOVKY, KŠILTOVKY, NOVĚ I ZMIJOVKY
- KABÁTY

!!!PRO DÁMY!!!
NOVÁ KLEKCE KLOBOUKŮ, BARETŮ, ČEPIC.
JEANS MARTEN S VYSOKÝM PASEM

!!!SLEVA NA VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ. CENY OD 2999,-!!!

KOLEKCE KLOBOUKŮ A BEKOVEK PRO PÁNY.
KOLEKCE KLOBOUKŮ A BARETŮ PRO DÁMY.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU! TĚŠTE SE NA VÁŠ NOVÝ OUTFIT!