Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 18.7 °C

Přerovští závodníci mají sedm titulů mistrů republiky

Zprávy z regionu

2.8.2022

Autor: red

Od 28. do 31. července se konalo Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice v Račicích. Závodníkům od benjamínkovských až po veteránské kategorie se podařilo získat celkově 34 umístění na stupních vítězů.

V mužích získal na kánoi Josef Havlík dvě bronzové medaile na 1000 a 500 metrech na singlu. Na deblu s Vojtěchem Nováčkem z Dukly Praha přidal bronzovou a stříbrnou medaili. Společně s přerovským odchovancem Vojtou Neradilem a Janem Dolejším z Týna nad Vltavou potom obsadili první místo. V ženách se Monice Vyoralové podařilo získat bronzovou medaili na singlu a bronz a stříbro na deblu s Viktorii Kočandrlovou z USK Praha.

Dařilo se také odchovanci našeho oddílu Honzovi Macháčkovi, který v současné sezoně obléká dres střediskového klubu Dukla Praha. Získal zlato v kategorii K4 a bronzovou medaili na deblu s Patrikem Podraským taktéž z Dukly. Dvě bronzové medaile získala i další závodnice původem z Přerova, Gabriela Hermély, která závodí za klub USK Praha. Obě byly na deblových tratích společně s Michaelou Reichovou.

V juniorech se Vojtěchu Macháčkovi povedlo získat stříbro na 1000 metrů a bronz na 500 metrech na singl kajaku, další bronz přidal na 500 metrech s Danielem Bartoškou z Ústí nad Labem a zlato vybojoval opět s Danielem, a ještě se k nim přidali Lukáš Hrábek a Jakub Niebauer ze Sparty Praha. Albert Šimek také získal stříbro s Ondřejem Hirschem z Kojetína a v kategorii K4 obsadili 3. místo společně s Ondřejem Prchlíkem z Ostrožské Nové Vsi a Vojtěchem Benešem z KVS Praha.

V dorostencích na debl kánoi na 500 si posádka Vítka Příkopy a Martina Nováčka z Týna dojela pro 2. místo a následovali je Ondřej Neradil a Jan Novák na 3. místě. Všichni společně také vyhráli kategorii C4.

V žačkách získala Laura Csomová stříbrnou medaili na 500 metrech, další stříbrnou s Michaelou Bílkovou na deblu a poté společně s Lucií Hegedüsovou z Předměřic a Karlou Mudrovou z Kadaně ovládli kategorii K4.

U kanoistek získávala medaile Denisa Janáčková. Zlatou z 200 a bronzovou z 500 na singl kánoi a dvě stříbrné společně Klárou Studničkovou z Ostrožské nové Vsi.

V benjamíncích získala Klaudie Šimková stříbro na kilometrové trati a vyhrála svou jízdu na 500. Julie Němčáková dojela na druhém místě ve své jízdě. Společně také vyhrály svoji jízdu na deblu. Petr Kuča dojel třetí ve své finálové jízdě a s Filipem Chatrným získal také bronzovou medaili.

 

 

Ve veteránech skončil Tomáš Csoma na druhém místě na kilometru a stejně dopadla Lucie Kotoučová na 200 metrech.

Tyto závody byly zároveň nominací na Olympijské naděje a Mistrovství světa juniorů. Na Mistrovství světa junioru a závodníků do 23 let v maďarském Szegedu budou reprezentovat kanoistka Denisa Janáčková a kajakáři Jan a Vojta Macháčkovi. Rozhodnutí o reprezentaci na Olympijské naděje padne v následujících týdnech a mohlo by se týkat až pěti přerovských závodníků.

red