Reklama

Čtvrtek 6. srpna 2020, svátek má Oldřiška, venku je 16.3 °C

Přerovská nemocnice měla více novorozenců než porodů. Důvod? Troje dvojčata v prvním pololetí

Zprávy z regionu

4.7.2020

Autor: red

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice Přerov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 402 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 438 novorozenců.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Alexandr Božidar, Enrico, Damián, Ricardo, Edrian, ale i Apolena, Lauren, Lea, Malvína. To jsou jména některých ze 438 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v přerovské porodnici. Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 240, novorozených děvčátek pak bylo 198. Ve třech případech se rodiče radovali dokonce z dvojčat. "Nejvíce porodů jsme měli během dubna, jednaosmdesát, nejméně pak v únoru, kdy na svět přišlo 67 dětí," sdělila Mgr. Radmila Šimoníková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického Nemocnice Přerov.

Pomyslným vítězem ve jménech se stal Filip, jehož jméno se zapsalo do rodných listů dvanáctkrát. V těsném závěsu je pak Adam, Matyáš a Tomáš (11), následuje pak Jakub a Jan (10). V dívčích jménech pak rodiče preferovali tradiční česká jména jako Anna, Nela, Eliška či Terezka.

 

red

Reklama

OPTI LENS s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Proč právě Opti lens ? Jsme oční optika s oční ordinací již 25 let na trhu. Skvělé ceny bez umělých slev. U každé zakázky hledáme nejlepší řešení pro vás zákazníky. Krátké obje...