Reklama

Pondělí 18. ledna 2021, svátek má Vladislav, venku je -13.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerovská nemocnice měla více novorozenců než porodů. Důvod? Troje dvojčata v prvním pololetí

Zprávy z regionu

4.7.2020

Autor: red

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice Přerov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 402 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 438 novorozenců.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Alexandr Božidar, Enrico, Damián, Ricardo, Edrian, ale i Apolena, Lauren, Lea, Malvína. To jsou jména některých ze 438 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v přerovské porodnici. Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 240, novorozených děvčátek pak bylo 198. Ve třech případech se rodiče radovali dokonce z dvojčat. "Nejvíce porodů jsme měli během dubna, jednaosmdesát, nejméně pak v únoru, kdy na svět přišlo 67 dětí," sdělila Mgr. Radmila Šimoníková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického Nemocnice Přerov.

Pomyslným vítězem ve jménech se stal Filip, jehož jméno se zapsalo do rodných listů dvanáctkrát. V těsném závěsu je pak Adam, Matyáš a Tomáš (11), následuje pak Jakub a Jan (10). V dívčích jménech pak rodiče preferovali tradiční česká jména jako Anna, Nela, Eliška či Terezka.

 

red

Reklama

Autoservis - Zdeněk Soušek

Katalog firem » Auto - moto » Autoservisy, opravny

Autoservis AUTOSOUŠEK - pneuservis - náhradní díly Nabízí zákazníkům komplexní služby počínaje diagnostikou všech vozů evropské a asijské výroby (osciloskopem), přes odborné porade...