Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 10.9 °C

Přerovská kompostárna už kapacitně nestačí

Zprávy z regionu

10.9.2019

S rozšířením kompostárny, která zpracovává biologicky rozložitelný komunální odpad z domácností Přerovanů, začnou koncem měsíce září místní technické služby. Současná, tři a půl roku stará kompostárna, je už pro město malá a nestačí zpracovávat všechen bioodpad z hnědých nádob.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Kompostárna, která se nachází na území skládky v místní části Žeravice, byla zkolaudována koncem roku 2015 a její kapacita byla projektována na 2 a půl tisíce tun bioodpadu ročně. Plný provoz kompostárny byl zahájen na jaře roku 2016, ovšem už koncem toho roku bylo jasné, že je třeba zvýšit kapacitu – a to na 3 a půl tisíce tun bioodpadu na rok. Jenže se ukázalo, že ani tohle navýšení nestačí. Proto vznikl nový projekt na rozšíření kompostárny, která by měla mít už začátkem května příštího roku kapacitu 6 tisíc tun bioopadu ročně. Rozšíření znamená nutnost vybudovat další zpevněné plochy na uložení odpadu a postavit železobetonové boxy, které budou sloužit k dozrávání kompostu.  Zvětšení kompostárny přijde technické služby na 13 milionů 475 tisíc korun, přičemž dotace ze Státního fondu životního prostředí bude činit 3 miliony 369 tisíc korun.

Ovocný a zeleninový odpad, kávové a čajové zbytky, posekanou trávu, listí, větvičky, třísky, piliny, hobliny či kůru sbírají do hnědých nádob, rozmístěných po městě, sami obyvatelé města. Odměnou jim je pak kompost, který si mohou od jara do konce podzimu za symbolickou cenu od technických služeb koupit a hnojit jím své zahrádky. V Přerově je v současné době 424 kusů nádob na bioodpad.

Reklama

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

Bud´ naše krevní skupina! Daruj krev spolu s námi!
18.9.2019 Nemocnice Přerov,
od 6:00 - 8:00 hod
Hematologicko-transfúzní oddělení

Nikdy nevíš, kdy svou krví někomu zachráníš život. Pokud ještě váháš, zda darovat krev, nebo ne, zvaž své důvody a přidej se k nám.
Víme, že dárců krve stále není dost, pojď s náma podpořit dobrou věc.

Nutno, aby se každý dárce telefonicky objednal buď na tel. čísle 724 100 130 nebo přímo v nemocnici na tel.čísle 581 271 103.

Přiveď parťáka a dárek Tě nemine!
#darujkrev
#realitniskupinasting
#realitysusmevem
#budnasekrevnískupina

Případné dotazy ráda zodpovím na emailu prerov@rksting.cz nebo na telefonu 724 100 130.