Reklama

Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, venku je 15.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerov si připomněl 17. listopad – zámecká věž se oděla do barev trikolóry

Zprávy z regionu

17.11.2021

Autor: hcz

Stejně jako celé Česko, tak i v Přerově jsme si ve středu 17. listopadu připomněli 32 let od sametové revoluce a 82 let od uzavření vysokých škol nacisty.

Kromě tradičních oslav 17. listopadu přichystalo město Přerov i jednu novinku. V 17 hodin 11 minut se do barev trikolóry oděla i zámecká věž, která se rozsvítila směrem k náměstí TGM. Město se tak připojilo k výzvě organizace Díky, že můžeme, která vyzvala Přerov k tomu, aby křehkost svobody, kterou naše společnost před 32 lety nabyla, zvýraznila nasvícením jedné z významných budov.

Poté následovala na náměstí TGM vzpomínková akce. Delegace položily květiny k pamětní desce T. G. Masaryka a po proslovu primátora Přerova Petra Měřínského, který připomněl události z roku 1939 a 1989, lidé rozsvítili svíčky. Z reproduktorů zazněla Modlitbu pro Martu, jeden ze symbolů sametové revoluce, a v kostele svatého Vavřince byla od 18 hodin sloužena ekumenická bohoslužba.

hcz

Reklama

Obec Veselíčko

Katalog firem » Obce » P-Ž

Počátky Veselíčka spadají do období mladší doby kamenné, kdy zde žili lidé kultury volutové a pomalované keramiky. O tomto pravěkém osídlení víme díky archeologickým nálezům v lokalit...