Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 19.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerov nebude dělat vánoční program jen pro očkované. Program se ruší, trhy zůstávají

Zprávy z regionu

22.11.2021

Autor: red

Nechceme dělat vánoční program jen pro očkované. Do této věty shrnul přerovský primátor Petr Měřínský důvod, proč se letos ve městě nebudou konat vánoční oslavy. O zrušení rozhodla pracovní skupina krizového štábu města Přerova. Trhy na náměstí se uskuteční, pokud nedojde k dalšímu zpřísnění vládních opatření.

Přerovské vánoční trhy se už chystají. Kvůli problematické epidemické situaci se ale uskuteční bez plánovaného kulturního programu.

Nová protiepidemická pravidla nedovolují, aby se programu účastnili všichni návštěvníci bez rozdílu. Těm, kteří nemají očkování či potvrzení o prodělaném covidu, by měl být zapovězen přístup na veřejné akce, na nichž se může najednou sejít až tisíc lidí. Už dříve zástupci města deklarovali, že nebudou dávat pořadatelům povel, aby návštěvníky kontrolovali. Prakticky by to po ně znamenalo ze všech stran hlídat náměstí a oslovovat každého příchozího. "A protože nejsme schopni zajistit tuto kontrolu, bude lepší, když dáme včas vědět všem, že letos na náměstí program nebude. Jakkoliv je nám to líto, protože vše už bylo připraveno a nasmlouváno. Navíc epidemická situace není příznivá, čísla nakažených se zvyšují," řekl primátor. V pondělí 22. listopadu po poledni proto padlo i rozhodnutí, že se vedle patnáctimetrové vánoční jedle, která byla v sobotu přivezena z Partutovic, nebude stavět pódium.

"Strom se za účasti veřejnosti měl rozsvěcet na první adventní neděli, ale tento plán padl. Uděláme to stejně jako vloni. V neděli ráno už bude strom svítit, nazdobeno bude i náměstí. A kdo chce přijít na punč nebo bramborák, tak může. Máme tu čtrnáct stánků a ty budou otevřeny," doplnil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček. Na náměstí bude od čtvrtku 25. listopadu instalována rovněž kasička, do níž mohou návštěvníci trhů přispět mobilnímu hospici Strom života, jehož pracovníci se starají o umírající. "Výtěžek ze sbírky má přispět na nákup dýchacích přístrojů, jde o takzvané kyslíkové koncentrátory. Ty jsou pro naše klienty důležité, zvláště v dnešní době covidu," podotkl Stanislav Tvrdoň ze Stromu života. Město se rovněž přihlásilo k benefiční akci Ryba pro Bečvu, takže k prodeji budou za 99 korun skleněné vánoční ozdoby v podobě ryb. Výtěžek z jejich prodeje poputuje rybářům na zarybnění Bečvy, kterou loni postihla ekologická katastrofa. "Počítáme s tím, že ozdoby si mohou zájemci koupit v neděli 28. listopadu od 15 do 19 hodin v Městském informačním centru, které se nachází na Masarykově náměstí, a pak vždy v čase provozní doby," upřesnila vedoucí Kanceláře primátora Daniela Novotná.

Zatím ještě není zcela jasné, zda bude moci proběhnout historický jarmark, který se má konat 12. prosince na Horním náměstí. 

red

Reklama

Městys Dřevohostice

Katalog firem » Obce » A-K

Městys Dřevohostice se rozkládá po obou březích říčky Bystřičky, asi 15 kilometrů jihovýchodně od Přerova, na okraji Hostýnské vrchoviny. V současné době zde žije asi 1500 obyvatel a k...