Reklama

Sobota 15. června 2024, svátek má Vít, venku je 25.7 °C

Přerov chce motivovat praktiky, pediatry a zubaře nové i budoucí. Nabízí dotace a stipendium

Zprávy z regionu

26.3.2024

Autor: red

Už v minulých letech nabízel Přerov dotace pro nově ordinující praktické lékaře, zubaře a studenty stomatologie. Letos chce finančně podpořit také pediatry, kteří ve městě chybí. Podporu, která je navíc oproti loňskému roku navýšená, odsouhlasila na posledním březnovém jednání rada města, jednat o ní budou v dubnu ještě zastupitelé. Praktici, dětští doktoři, zubaři noví i budoucí mohou čerpat až 600 tisíc korun, které využijí třeba na nájem nebo na vybavení ordinace.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Už loni se město snažilo najít nově ordinujícího zubaře, nabízelo podporu ve výši 300 tisíc korun, ale na výzvu nikdo nezareagoval. Letos se proto dotace, která bude poskytnuta jednomu ze žadatelů, navýšila na 600 tisíc. Dosáhne na ni nejen zubař, který chce vybudovat novou ordinaci, ale i ten, který převezme ordinaci s pacienty od kolegy, který třeba odchází do penze. O dotaci ve stejné výši budou moci žádat rovněž praktičtí lékaři, kteří si zřizují nebo chtějí zřídit ordinaci na území města. Také v tomto případě poputuje podpora k jednomu z nich, který bude vybrán podle bodových kritérií. Novinkou pak bude podpora lékaře pro děti a dorost, který může získat rovněž 600 tisíc korun, pokud bude nově ordinovat v Přerově.

A peníze z městské pokladny se mají dostat i ke studentům čtvrtého a pátého ročníku stomatologie. V rámci stipendijního programu mohou být podpořeni až dva studenti. Každý může získat stipendium ve výši 300 tisíc korun, a to po dobu dvou posledních let studia. Jeden student může tedy získat celkem 600 tisíc korun. Absolvent se ve smlouvě zaváže vykonávat povolání zubního lékaře na území Přerova v rozsahu dvojnásobku akademických let, po která mu bylo poskytnuto stipendium.

Pokud s podporou nových i budoucích lékařů budou souhlasit i zastupitelé, budou formuláře žádostí od 16. dubna k dispozici na webových stránkách Přerova, na Odboru sociálních věcí a školství, které sídlí na adrese Smetanova 7, popřípadě v Městském informačním centru na náměstí TGM 7. Žádosti by pak byly přijímány od 16. května do 20. září.

red

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Velký výběr slunečních brýlí s polarizací. Sleva 40% na multifokální čočky, sleva 30% na zabarvovací čočky a na PC filtr, 20% na ztenčené čočky. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy), bezbariérový vstup.