Reklama

Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, venku je 12.9 °C

Po průpichu se už ode dneška jezdí, stavba průtahu ale ještě pokračuje

Zprávy z regionu

1.8.2022

Autor: red

První řidiči se dnes projeli po nově vybudovaném průpichu, který je součástí průtahu Přerovem. Projeli tak z Velkých Novosad přes areál Juty až k nádraží. Na stavbu, která je příslibem lepší dopravní situace, město významně přispělo. Průpich, stavěný v režii Ředitelství silnic a dálnic, přijde na 189 milionů korun a město Přerov ho podpořilo částkou 20 milionů 418 tisíc korun.

Foto: Magistrát města Přerova

Průpich, který je veden obousměrně v jednom pruhu, zjednoduší dopravu. S dílčími omezeními, které přinese budování další části průtahu, ale musejí řidiči ještě počítat. Zůstává uzavřena silnice II/434 v Komenského ulici, provoz v Kojetínské je veden pouze jedním pruhem, je zaslepena křižovatka z Husovy ulice do Tovární a naopak. Nyní budou probíhat práce na opačné straně vozovky, do konce října vznikne kolem nově vybudované komunikace cyklostezka s chodníkem. Průchod chodců na vlakové a autobusové nádraží je v současné době zajištěn z Nádražní ulice a nově budou moci pěší projít z Komenského ulice přes nové rameno až do ulice Škodovy.

O průtahu městem jako nové důležité dopravní tepně se v Přerově mluví už mnoho let. V srpnu roku 2012 se snažili tehdejší přerovští radní stavbu popohnat schválením memoranda, které řešilo vzájemnou spolupráci města, Olomouckého kraje a Ředitelství silnic a dálnic. S výstavbou průtahu se ale začalo až v roce 2020 a na konci letošního roku by měl být hotový. Odborníci, kteří se na plánech podíleli, slibují, že ve finále bude přerovská doprava plynulejší, rychlejší a bezpečnější, neboť průtah se stane jakýmsi "sběračem" z místních komunikací.

red

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Hrad SOVINEC
1 + 2. října
BALADY ZBOJNICKÉ

O zábavu se postarají:
Famózní šermíři BIBUS SPIRITUS
Významná šermířská a divadelní společnost FUENTE OVEJUNA
Skupina historického šermu NUNTIUS REGIS
Sokolník Monti
řemeslo Kovářské představí Mistr Jakub a U aničky si budete moci vyrobit svíčku
V ceně vstupenky je samozřejmě vstup na věž a prohlídka hradu
více na:https://www.spinavci.cz/plakat_bz.htm