Reklama

Sobota 10. dubna 2021, svátek má Darja, venku je 17.9 °C

Pískové stezky v Michalově jsou nasáklé vodou, do parku se smí jen omezeně

Zprávy z regionu

5.2.2021

Autor: red

Pískové cestičky v městském parku Michalov jsou podmáčené. Horní vrstva pěších tras je nasáklá vodou a rozbředlá. Proto se v parku objevilo upozornění, že návštěvníci se mohou po Michalově pohybovat pouze omezeně. Prakticky by měli chodit jen po asfaltových chodnících.

Obdobný problém se v této městské rekreační zóně objevuje každoročně, obvykle pak na přelomu zimy a jara, nebo v době dlouhodobějších dešťů.  V červnu roku 2019 se proto zástupci města rozhodli, že stezky z písku nechají opravit. Tehdy došlo k výměně povrchu na zkušebních dvaceti osmi metrech, kde byl písek nahrazen čistě minerálním materiálem, který není nasákavý. Úředníci z odboru majetku plánovali, že v příštích letech by se tímto způsobem mohly opravit všechny cesty, na to ale kvůli finanční náročnosti zatím nedošlo. Úprava necelých třiceti metrů pěšiny přišla tehdy na 200 tisíc korun. "Pokud bychom přistoupili k opravě všech pískových chodníků, byla by potřeba investice v řádu desítek milionů korun," konstatoval jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec. Ten žádá občany, aby zákaz vstupu respektovali a nepokoušeli se obcházet podmáčené stezky přes trávník.

Aktuálně jsou v Michalově kovové zábrany, které návštěvníkům naznačují, aby dál nepokračovali v cestě. Na místě budou zátarasy tak dlouho, dokud trasy nevyschnou.

red

Reklama

Restaurace Městský dům - restaurace uzavřena

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Městský dům se nachází v centru Přerova. Na jídelním lístku najdete pokrmy české i mezinárodní kuchyně a různé speciality. Kapacita restaurace je 100 míst a je zde možné pořádat růz...