Reklama

Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota, venku je 12.8 °C

Pískové stezky v Michalově jsou nasáklé vodou, do parku se smí jen omezeně

Zprávy z regionu

5.2.2021

Autor: red

Pískové cestičky v městském parku Michalov jsou podmáčené. Horní vrstva pěších tras je nasáklá vodou a rozbředlá. Proto se v parku objevilo upozornění, že návštěvníci se mohou po Michalově pohybovat pouze omezeně. Prakticky by měli chodit jen po asfaltových chodnících.

Obdobný problém se v této městské rekreační zóně objevuje každoročně, obvykle pak na přelomu zimy a jara, nebo v době dlouhodobějších dešťů.  V červnu roku 2019 se proto zástupci města rozhodli, že stezky z písku nechají opravit. Tehdy došlo k výměně povrchu na zkušebních dvaceti osmi metrech, kde byl písek nahrazen čistě minerálním materiálem, který není nasákavý. Úředníci z odboru majetku plánovali, že v příštích letech by se tímto způsobem mohly opravit všechny cesty, na to ale kvůli finanční náročnosti zatím nedošlo. Úprava necelých třiceti metrů pěšiny přišla tehdy na 200 tisíc korun. "Pokud bychom přistoupili k opravě všech pískových chodníků, byla by potřeba investice v řádu desítek milionů korun," konstatoval jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec. Ten žádá občany, aby zákaz vstupu respektovali a nepokoušeli se obcházet podmáčené stezky přes trávník.

Aktuálně jsou v Michalově kovové zábrany, které návštěvníkům naznačují, aby dál nepokračovali v cestě. Na místě budou zátarasy tak dlouho, dokud trasy nevyschnou.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

!! EGPYT - HURGHADA !!

7 nocí odlet Praha 6.3. – 13.3.2021

Amarina Abu Soma Resort *****, All Inclusive 14.390,- Kč/dospělá osoba

Coral Beach **** all inclusive , 13.890,-Kč/dospělá osoba

Hilton Plaza ***** all inclusive , 16.490,-Kč/dospělá osoba

Prima Life Makadi Resort & Spa ***** all inclusive, 14.990,-
kč/dospělá osoba

Titanic Palace ***** all inclusive, 14.290,-kč/dospělá osoba

Tropitel Sahl Hasheesh ***** all inclusive, 15.990,-Kč/dospělá osoba