Reklama

Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid, venku je 0.3 °C

Otužilci se v Bečvě rozloučili se starým rokem, nejlepší maskou byla zpěvačka

Zprávy z regionu

31.12.2022

Autor: hcz

Dvaatřicet otužilců v parukách, kloboucích a maskách se v sobotu odpoledne loučilo stylově v ledové vodě řeky Bečvy s končícím se rokem. Silvestrovskou show, která se uskutečnila již po jedenapadesáté, sledovaly z nábřeží tisíce Přerovanů. Mezi maskami nechyběli čerti, zpěvačka, kopretina, ale i Pelé.

"Na Vánoce má být sníh a mráz, takže dnešní počasí není pro nás ideální. Voda má pět stupňů a vzduch dokonce osm. Nejlepší je, když má voda kolem nuly," řekl k podmínkám nestor zimního dálkového plavání v Přerově a jeden ze zakladatelů silvestrovské otužilecké show Milan Svoboda.

Na tradiční otužileckou show do Přerova přijelo dvaatřicet plavců. Nechyběli místní, ale dorazili také plavci z Břeclavi a Nového Jičína. "Letos jsem zvolila masku zpěvačky. V loňském roce se plavecká show nekonala, ale předloni jsem s maskou Pavoučí královny tady vyhrála," prozradila Věra Kubanová z Vlkoše, které byla i letos zvolena za nejhezčí masku. "Včera jsem byla s Alčou, která je letos za kopretinu, v Tovačově. Voda měla jeden stupeň a byl to fakt masakr."

Jiří Šatník zase ve fotbalovém dresu chtěl uctít legendu brazilského fotbalového krále Pelého a svými brýlemi Františka Venclovského. Po show prozradil, že voda byla taková jarně podzimní. "Znám i lepší .....," dodal.

Oružileckou show na Bečvě moderoval jako tradičně Bohuslav Přidal. I tentokrát poslali plavci po vodě kytičku zakladateli přerovské tradice, Františku Venclovskému. Úkolu se letos zhostil vnuk prvního českého přemožitele kanálu La Manche Petr Válek.

Po plavecké show se někteří Přerované přemístili na náměstí TGM, kde program pokračoval koncertem kapely Freďáci.hcz

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Sleva 40% na multifokální čočky, 30% na PC filtr, 20% na ztenčené čočky. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy). Velký výběr zlevněných obrub.