Reklama

Pátek 24. května 2024, svátek má Jana, venku je 16.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Oslava narozenin a pořádný heavymetalový nářez, takový byl další ročník Hudboslovení s Dlažkou

Zprávy z regionu

5.11.2023

Autor: hcz

Fanoušky heavymetalu přilákal v sobotu 4. listopadu 2023 večer do Klubu Teplo na Horním náměstí minifestival Hudboslovení, který pořádal Klub Dlažka. A nebyl to festival ledajaký. Slavily se tady 20. narozeniny přerovské kapely Doro Warlock revival a nechyběl ani host, kojetínská kapela Judast Priest Moravia.

Kapela Doro Warlock revival vznikla na podzim 2003 v souvislosti s kolegiální revivalovou kapelou, se kterou si představitelka DORO (Markéta Bubik) zazpívala duet. U tohoto hostingu samozřejmě nesměla chybět pilotní skladba Warlock All We Are.

S projektem Doro přišla Markéta do Motörheadu jako host. A protože byl projekt úspěšný, vznikly dvě samostatné kapely. "V roce 2006 kapela Doro Warlock revival několik měsíců nehrála, došlo ke kolapsu klubu Šuplík a já jsem si našla úplně novou sestavu. O rok později jsem začala hrát nezávisle  na Motörheadu," zavzpomínala na své začátky heavymetalová přerovská zpěvačka Markéta Bubik.

Svým nadšeným příznivcům oživuje přerovská metalová královna v podání Markéty Bubik v paměti jak nezapomenutelné hity Warlock All We Are, Earthshaker Rock, Burning The Witches....., tak i hity sólové dráhy Doro Burn It Up, Breaking The Law, You´re My Family, Raise Your Fist In The Air..... Skupina klade velký důraz nejen na hudební stránku, ale i na pódiovou show a image, která k WARLOCK a DORO neodmyslitelně patří.

 

A proč přijeli jako hosté právě "Judas..."? "Dva Pavlové (kytarista a baskytarista) s Judas Priest Moravia jsou moji bývalí spoluhráči úplně z první začínající sestavy, proto tady dnes kapela Judast Priest Moravia je," dodala přerovská Doro. Prozradila také, že na playlistu má kapela 22 písniček. "Podstatné je, že od letošního roku hrajeme s novým bubeníkem. Teď budeme přidávat na playlist další dvě skladby a to proto, že originál Doro slaví 40 let na scéně a před týdnem vydala nové album po pěti letech a jsou tam dvě skladbičky, které bychom chtěli hrát."

 

Kapela Doro Warlock revival vznikla před dvaceti lety jako pocta německé metalové královně DORO a její fantastické muzice a bojovnické duši! ROCK ON!

Doro Pesch, původním jménem Dorothee Pesch - Düsseldorf, Západní Německo, je zpěvačka z původně německé heavymetalové kapely Warlock a jedna z mála zpěvaček heavymetalové scény od roku 1980, ve které dominovali především muži.

hcz

Reklama

Restaurace AVION

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Polední menu, teplá jídla po celý den, velký výběr káv a míchaných nápojů, každý pátek a sobota živá hudba k poslechu i k tanci, pořádání slavnostních příležitostí. Kuřácká kav...