Reklama

Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil, venku je 19.9 °C

Oslava 151. narozenin pivovaru Zubr přilákala přes 2 500 lidí

Zprávy z regionu

22.4.2023

Autor: hcz

V pátek 21. 4. proběhla tradiční narozeninová oslava pivovaru ZUBR, která jako každý rok zahájila festivalovou sezónu. Počasí bylo jako na objednávku. Do pivovaru dorazilo pobavit se a vychutnat si skvělé pivo přes 2 500 fanoušků, kteří během prosluněného odpoledne vypili úctyhodných 14 000 vychlazených půllitrů piva.

"Atmosféra pivovarského nádvoří plného spokojených lidí je neopakovatelná. Děkujeme všem, kteří do pivovaru dorazili a oslavili s námi již 151. výročí od položení základního kamene pivovaru," říká Kateřina Vilímová, brand manager značky Zubr a dodává s úsměvem: "Vždyť hlavním posláním zlatého moku je spojovat lidi, kteří se chtějí bavit, a to se na 100 % podařilo."

Brány pivovaru se návštěvníkům otevřely v 15:00 hodin. O hudební program se letos postaraly oblíbené skupiny Hanz´s Fuckers, Penzistor, Alkehol, zlatým hřebem večera byla kapela Walda Gang.

 

Během odpoledne proběhlo úspěšné představení svrchně kvašeného piva SUMMIT ALE z nového programu SLÁDKŮV TIP, ve kterém společně představují sládci pivovarů Zubr, Holba a Litovel jedinečný výběr sedmi limitovaných edic piva uvařených k různým příležitostem podle unikátních receptur.

Základ piva SUMMIT ALE tvoří české a bavorské ječné slady, které určují plnost chuti a zlatou barvu. Specifický charakter pak pivu dodává kombinace vybraných českých a amerických chmelů, zejména odrůd Summit a Willamette, díky kterým vyniká vyváženou lahodnou hořkostí a jedinečným chmelovým aroma s převládajícími kořeněnými a citrusovými tóny. "Velmi nás těší, že jsme na tuto novinku zaznamenali samé kladné ohlasy," říká Kateřina Vilímová a dodává: "V těchto dnech míří na čepy vybraných pivnic a restaurací, především na střední Moravě, kde ho budou moct ochutnat i ti, co na oslavě narozenin pivovaru nebyli."

Na čepu byla všechna piva z produkce pivovaru Zubr a nechyběla ani nefiltrovaná, 4x chmelená jedenáctka ZUBR Grand přímo z ležáckých sklepů.

 

Společnost Pivovary CZ Group a.s. má v portfoliu pivovary značek Holba, Litovel a Zubr. Pivovary patří mezi tradiční české výrobce piv působící především na Moravě. K výrobě piva používají kvalitní regionální suroviny a ve výrobě se využívá tradiční klasická technologie, kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a pivo následně dlouho zraje v ležáckém sklepě. Roční výstav skupiny se dlouhodobě pohybuje okolo 700 tis. hl, přičemž téměř třetina produkce směřuje na zahraniční trhy. Piva společnosti Pivovary CZ Group a. s patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější oceňovaná piva v ČR. Každoročně se umisťují na předních příčkách prestižních degustačních pivovarských soutěží jako je České pivo organizované Českým svazem pivovarů a sladoven, nebo PIVEX.

hcz