Reklama

Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír, venku je -1.8 °C

Odtahy aut z přerovských ulic jsou letos dražší. Za auto s botičkou zaplatí majitel 2 tisíce korun

Zprávy z regionu

14.1.2022

Autor: red

Odtahy nevhodně zaparkovaných aut z ulic Přerova se jejich majitelům v letošním roce o něco prodraží. V posledních třech letech platili za odtah 1815 korun, v roce 2022 dají za stejnou službu 2000 korun. Změnu schválili v lednu radní.

Odstavné parkoviště v Teličkově ulici v Předmostí

Foto: Magistrát města Přerova

Jestliže řidič nechá vozidlo na místě, kde nesmí parkovat, dostane od městské policie takzvanou botičku a k ní vyrozumění, že má 30 dnů na to, aby požádal o její odstranění. Když na něj nereflektuje, přijede odtahový vůz technických služeb a odveze vozidlo na záchytné parkoviště, které se nachází v Předmostí. "Řidič pak znovu dostane výzvu, aby věděl, kde své auto má a kde si ho může vyzvednout. Když ani na ni nereaguje, předáme danou věc k řešení advokátní kanceláři a majiteli se celá záležitost ještě prodraží. Nakonec se taková laxnost může dostat až k soudu," nastínil radní Michal Zácha. Vzpomněl, že v roce 2021 bylo za těchto podmínek provedeno 14 odtahů, z toho 11 bylo z magistrátu nakonec posláno k řešení do advokátní kanceláře.

Popsaný případ se ale týká čistě plánovaných odtahů, jejichž termín je předem stanoven. Jiným příběhem jsou auta, která jsou odstavena tak, že překážejí. Jsou zaparkována třeba před vjezdy do garáží nebo v zatáčce. To je potom nutná rychlá reakce městské policie a řidič odtaženého auta zaplatí ještě víc, konkrétně 3388 korun. Když si vozidlo nevyzvedne v den odtahu, platí za každý další den navíc 150 korun. Tuto službu provozuje pro město společnost ASSIST 24, smlouva je platná do 10. února letošního roku a v tuto chvíli ještě není jasno, jestli nová smlouva bude uzavřena za stejných podmínek, nebo si majitelé vozidel připlatí.

Poslední kategorii odtahů tvoří vraky. "Dostáváme na odbor majetku upozornění na odstavená vozidla s prošlými technickými kontrolami, odstraněnými značkami, nebo prostě na auta, která lze na první pohled považovat za vraky. Postřehy z ulic nám posílají sami Přerované i přes aplikaci Mobilní Rozhlas," potvrdil radní Zácha. U těchto vozidel se pak úředníci snaží zjistit majitele, kterého vyzvou ke zprovoznění nebo odstranění auta z komunikace. Ne vždy je ovšem jednoduché vlastníka dohledat, takže následuje umístění snímku auta na webové stránky města, kde je pro vraky vyhrazena samostatná sekce. Když se ani přesto nikdo k autu nehlásí, je převezeno na záchytné parkoviště v Předmostí a jeho majitel platí denní taxu 150 korun. Vzhledem k tomu, že tam některá auta zůstávají i několik let, převýší "parkovné" i cenu starého auta. O likvidaci se pak musí postarat majitel. Je na něm, aby se domluvil s firmou zabývající se zpracováním a likvidací odpadu. Pokud vlastník není dohledán, podle zákona o pozemních komunikacích by měl následovat prodej vozidla ve veřejné dražbě. Takový případ v Přerově však zaznamenán nebyl.

Průměrný věk vozidel odtažených z ulic našeho města se pohybuje okolo dvaceti let. Loni se jednalo o auta vyrobená v letech 1988 až 2007.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

KUBA

Odlet Praha 02.02.2022

MEMORIES VARADERO ****
10 nocí all inclusive, dítě od 25 990 Kč
34 490 Kč

GRAND MEMORIES VARADERO *****
10 nocí all inclusive, dítě od 25 990 Kč
35 790 Kč

ALLEGRO PALMA REAL ***+
10 nocí all inclusive, dítě od 29 990 Kč
36 890 Kč

OCCIDENTAL ARENAS BLANCAS ****
10 nocí all inclusive, dítě od 31 490 Kč
37 090 Kč

BARCELÓ SOLYMAR ****
10 nocí all inclusive, dítě od 32 290 Kč
38 390 Kč

STARFISH VARADERO ***
10 nocí all inclusive, dítě od 31 390 Kč
39 490 Kč

BE LIVE EXPERIENCE VARADERO ****
10 nocí all inclusive, dítě od 31 690 Kč
39 990 Kč

Více nabídek Vám rádi sdělíme emailem, telefonicky nebo u nás v kanceláři.