UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.

O víkendu opanovaly sportovní halu moderní gymnastky. Získaly 20 cenných kovů

Zprávy z regionu

19.4.2023

Autor: red

Sportovní hala SK Start Přerov patřila o víkendu moderním gymnastkám. Jako každoročně uspořádal domácí oddíl TJ Spartak Přerov v dubnovém termínu dvě pohárové soutěže v individuálním programu jednotlivkyň volného a kombinovaného programu Přerovská stuha a Přerovská stužka. Na závodní ploše se představilo celkem 159 gymnastek z České republiky. a Polska. V celkové bilanci domácí gymnastky získaly 10 medailí z víceboje ve složení  2-7- 2, a z jednotlivých náčiní 2-3-4.

Jubilejní 20. ročník Stuhy absolvovalo 90 závodnic ze 12 oddílů. V dopolední části se představily naděje se sestavami bez náčiní a se švihadlem. V nadějích nejmladších měly velkou závodní premiéru naše nejmenší, ročníky narození 2016 a 2015, které předvedly sestavu bez náčiní s rezervami, Nikol GRÁCOVÁ obsadila osmé místo, Kristina Jasmina KOLÁŘOVÁ čtvrté místo a Alena LESÁKOVÁ druhé místo.

Odpolední program zahájily naděje starší ročník narození 2011 a předvedly sestavy s míčem a kužely. Ztráty náčiní v sestavách odsunuly Emmu JANKOVOU na desátou příčku, která na sezónu má připravený kompletní nový trojboj sestav a nedaří se porazit vysoké nároky v rámci manipulačních dovedností. Marie KUČOVÁ ukázala nejlepší kužele této kategorie, ztráta míče odsunula závodnici na celkové páté místo a totožný scénář byl u Zuzany LESÁKOVÉ, která získala třetí místo za kužele a těsným skóre skončila těsně za stupni vítězů.  Stuha a obruč doprovodila v nejpočetněji obsazené kategorii juniorky. V ročníku narození 2010 nejnáročnější náčiní stuha neposlouchalo dle představ Michaelu KORITAROVOU, které patří ve výsledkové listině osmé místo, pohár za druhé místo ve víceboji získala Adéla MIKEŠKOVÁ a medaile za třetí místa z obou sestav.

Napínavé souboje o nejlepší umístění ukázaly juniorky ročníku narození 2008-2009. Monika TOMEČKOVÁ přes tréninkový výpadek podala jako během celé sezóny vyrovnaný výkon v obou sestavách, vynesl ji celkovou druhou příčku, tak jako ve stuze. Za obruč získala třetí místo. Nela HASOŇOVÁ těží ze své velmi kvalitní stuhy, kterou porazila o 4,5 bodu své soupeřky a i méně povedená obruč stačila celkově na prvenství.

V seniorkách B své výrazné letošní postavení potvrdila Zlíňanka Zuzana Ponížilová, vyrovnaný výkon v míči i kuželích předvedla domácí Eliška ZBOŽÍNKOVÁ, která získala stříbro ve víceboji i obou sestavách.

V neděli domácí prostředí přispělo k předvedení osobních výkonů a výsledků. Po dlouhých letech měly dívky v kombinovaném programu medailové žně. Prakticky ve všech kategoriích, ve kterých jsme měly zastoupení, uspěly. Prvenství získala Denisa KARASOVÁ, stříbro Maša CIMRA, Hana HORÁČKOVÁ, Veronika CHATRNÁ a Nikol STRŽÍNKOVÁ, bronz zůstal doma díky Elen VELEŠÍKOVÉ. Bramborové umístění získala Aneta STISKÁLKOVÁ,  páté místo Jana RIEDLOVÁ, sedmá Lucie KORANDOVÁ, osmá Marcela PŘIKRYLOVÁ, dvacátá skončila Tereza ÚRUBKOVÁ, dvacátá třetí Erika KVAPILOVÁ.