Reklama

Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna, venku je 24.9 °C

Noví mistři Evropy jsou z Přerova!!!

Zprávy z regionu

4.7.2024

Autor: red

Na konci června se v Bratislavě konalo juniorské mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice. Přerovský klub pod vedením trenéra Libora Šuláka vyslal rekordní počet závodníků. Byli to kanoista Vít Příkopa, kajakář Štěpán Valenta, kajakářka Laura Csomová a kanoistky Ema Wertheimerová a Tereza Jiskrová. Všichni naši reprezentanti závodili pouze v deblových posádkách, ačkoli se jely i singl disciplíny a posádky pro čtyři.

Jednoznačně největší úspěch zaznamenali Vítek Příkopa s Martinem Nováčkem, kdy si na kilometru dojeli pro senzační vítězství a zapsali se do dějin přerovské kanoistiky. V poloviční olympijské distanci se v podstatně větší konkurenci umístili ve velice vyrovnaném závodě na šestém místě.

Štěpán Valenta společně s Jakubem Králem na kilometru během semifinále dlouho napínali diváky, jestli postoupí, ale po neuvěřitelně silném finiši se úspěšně probojovali do finále, kde se nakonec umístili na osmém místě.

Laura Csomová se představila na deblkajaku na 500metrové trati společně s Lucií Humhalovou. Děvčata se od začátku pohybovala na konci startovního pole, ale díky výborné druhé polovině závodu skončila na 7. místě.

Ema a Terka se objevily na 200 i 500 metrech a v konkurenci starších dívek předváděly velice povedené výkony. Na obou tratích se dostaly do finále. Na dvoustovce dojely na sedmém místě a na pětistovce se díky nepříjemnému losu, kdy se ocitly mezi dvěma největšími favoritkami, dojely na devátém místě.

Naši závodníci získali spoustu cenných zkušeností, ale s tvrdým tréninkem pokračují dále, protože už za tři týdny se představí na Mistrovství světa juniorů v bulharském Plovdivu.

Albert Šimek

red

Reklama

AUTODÍLY KUBÍK

Katalog firem » Auto - moto » Autodíly

Jsme firma zabývající se prodejem autodílů a příslušenství na všechny vozy. Mimo autodíly nabízíme také autobaterie, oleje, provozní kapaliny, aditiva, autokosmetiku, sněhové řetězy a ji...