Reklama

Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita, venku je 15 °C

Nové mlžné brány a k nim designově vyladěné květináče. To je plán pro Masarykovo náměstí

Zprávy z regionu

5.8.2021

Autor: red

Vzhledově hezčí a technicky kvalitnější mlžné brány bude mít od příštího roku přerovské Masarykovo náměstí. Kromě nich získají místo v centru i nové květináče, které svým vzhledem budou k chladicím branám lépe zapadat. Radní města už nákup odsouhlasili, nový městský mobiliář přijde na 274 tisíc korun.

Náměstí TGM

Foto: Magistrát města Přerova

Mobilní mlžné brány ochlazují náměstí v horkých letních dnech od léta roku 2019. Stály 45 tisíc korun a i když je občané využívali, jejich podobu kritizovali. Někteří si z nich navíc odnášeli i součástky, takže letos brány rozprašovaly vodu spíše do okolí. Úředníci z odboru majetku se proto rozhodli, že pro příští sezónu pořídí nový, designově vyladěnější mobiliář. "Udělali jsme průzkum trhu a vyhodnotili, že nejvhodnější bude kombinace kovu a dřeva. Počítáme s nákupem dvou atypických mlžných bran, tří květináčů pro jejich usazení a čtyř samostatných květináčů pro mobilní zeleň," uvedl radní Michal Zácha. Objednaný mobiliář by měl dorazit do 12. listopadu, pak bude uskladněn a před létem roku 2022 se stane součástí centra Přerova.

Už v předešlých letech se odbor majetku snažil zlepšit atmosféru kamenného náměstí. Třetím rokem plochu zdobí muškátové pyramidy, letos tu přibyly nové květináče netradičních tvarů s pestrou směsí květin. "I když je na Masarykově náměstí třiadvacet hlohů, tak Přerované tyto stromy moc nevnímají a žádají o více zeleně. Snažíme se proto alespoň touto květinovou formou dodat místu zelenější a barevnější ráz," řekl na závěr vedoucí odboru majetku Miloslav Dohnal.

red

Reklama

ELEKTRICKÁ KOLA

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

Prodej, servis a půjčovna elektrických kol a skútrů. (E-totem, Lovelec, Crussis, 4Freetime). Regionální zastoupení pro střední Moravu.