Reklama

Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém, venku je 16.1 °C

Nová přerovská blues-rocková kapela Blues BazAar hrála poprvé na veřejnosti

Kultura

3.10.2011

Autor: Hana Žáčková

Není tajemstvím, že když se řekne "blues" téměř každý ví, o jaký hudební žánr se jedná. V našem regionu je však kapel, které tento styl muziky vyznávají poskromnu, a tak se několik muzikantů rozhodlo, že to chce změnu a založilo kapelu Blues BazAar, která se poprvé představila v pátek veřejnosti. Restaurace Pivovar se v průběhu večera zaplnila. Bluesmany přišli podpořit nejen kamarádi z jiných kapel, ale i davy zvědavců.

Kapela, kterou tvoří špičkoví muzikanti Petr Skácel - kytara, zpěv; Michal Repal - basa, Tomáš Hambálek - klávesy; Zbyněk Dita - kytara; Lukáš Brablík - bicí a Jana Marková - vokál, zahrála skladby, které již dávno pokryl prach zašlé slávy. A právě proto se muzikanti rozhodli pro název Blues BazAar. "Toto pomyslné "zboží" našeho hudebního vetešnictví však ani po letech neztratilo nic ze své svěžesti. BazAar v názvu naší kapely píšeme záměrně se dvěma "a", kdy ono velké "A" symbolizuje příslib třeba i velkolepějšího zážitku, než jen levnou zábavu. Hrajeme převzaté věci, ale pozvolna chystáme i vlastní tvorbu, která bude na pomezí blues a jazzu," prozradil před vystoupením kytarista a zpěvák Petr Skácel. Spolu s kapelou Blues BazAar vystoupili jako hosté: Zdeněk Slivečka se svým tenor saxofonem a středověká bigbeatová kapela Codex.

Kolébkou bluesové hudby je Amerika. U nás však už tento styl muziky zdomácněl a našel si široké spektrum posluchačů hlavně mezi střední generací. "Blues poslouchám už několik let a zvědavost mne přilákala až sem. V Přerově není moc kapel, které se tomuto žánru věnují. A musím říci, že skladby od britského kytaristy, zpěváka a hudebního skladatele Erica Patricka Claptona, který je považován za jednoho z nejlepších světových bluesových kytaristů v podání Blues BazAaru byly s originálem naprosto srovnatelné," pochválila muzikanty Pavla Petrová.

Hana Žáčková

Reklama

EKO Agrostav a.s.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví » Stavební firmy

zemní a výkopové práce, čerpací stanice, myčka osobních vozidel, kompresor, vysavač, výstavba a rekonstrukce zemědělských stavebm výstavba BPS, odbahňování a výstavba rybníků.