Reklama

Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid, venku je 0.1 °C

Nová autobusová linka pojede z Předmostí k nádraží, v Polní ulici bude zastávka na znamení

Zprávy z regionu

26.11.2022

Autor: red

Nová infrastruktura v podobě průpichu a estakády změnila dopravní chod v Přerově. Tomu se přizpůsobuje i trasa autobusů jezdících po městě. Radní tento týden schválili zavedení nového přímého spoje z Předmostí na nádraží a zpět s využitím nově vybudované obousměrné zastávky v Polní ulici.

Foto: Magistrát města Přerova

Tím dojde k obsloužení zcela nové oblasti, ve které se nachází hobby market, obchody a služby. Nová expresní linka bude jezdit po 11. prosinci vždy od pondělí do pátku. Dopoledne pojede čtyřikrát, odpoledne pětkrát.

Místní část Předmostí je v současné době obsluhována pěti linkami. Ta nejnovější označená jako 108 vychází z linky s koncovým číslem 101. To ale neznamená, že by se 101 zrušila. I když nová linka bude obousměrně vedena pouze z Předmostí na autobusové nádraží a naopak, nedojde ke zrušení trasy spoje 101, protože řidič se na nádraží jednoduše přepne a ze 108 se stane 101. Takže cestující, aniž by museli vystoupit, budou plynule pokračovat po trase k nemocnici.

Spoje nové linky 108 jedoucí na Předmostí obslouží zastávky Předmostí, škola, Předmostí, dům služeb a dále budou vedeny přes kruhový objezd u Lidlu po Polní ulici, kde v režimu "na znamení" obslouží novou zastávku v Polní ulici. Dále pak bude autobus pokračovat přes ulici Tržní a Velké Novosady a projede novým průpichem až na nádraží. V opačném směru bude trasa vedena totožně, ale na Předmostí pojede autobus přes zastávky U podjezdu, Teličkova, Sportovní a Škola.

red